Trwa ładowanie...

Śnieżna afera w Warszawie. "Hejterzy życzą mi śmierci"

Z inicjatywą zagospodarowania zimowych opadów wystąpiła do zarządu dzielnicy Ochoty radna Sylwia Mróz z Koalicji Obywatelskiej. Zwraca uwagę na to, że śnieg, traktowany przez miejskie służby jako kłopotliwy, można wykorzystać z zyskiem dla środowiska. Pomysł został wyśmiany przez wiceburmistrza dzielnicy, a w sieci wylała się fala hejtu.

Warszawa. Śnieżna afera na stołecznej Ochocie. Radna występuje z ekologiczną interpelacją, wiceburmistrz reaguje kpinąWarszawa. Śnieżna afera na stołecznej Ochocie. Radna występuje z ekologiczną interpelacją, wiceburmistrz reaguje kpiną
d28cfc4
d28cfc4

Radna znana jest z ekologicznej kreatywności. Sugestie, jakie przekazała w interpelacji, nie są jednak "kosmicznym" pomysłem, lecz wynikiem wiedzy. Sylwia Mróz z Koalicji Obywatelskiej powołała się na udane eksperymenty prowadzone w Szwecji, Japonii i Kanadzie, które polegały na magazynowaniu śniegu w chłodniach zimą.

Pomysł polega na tym, by wykorzystać takie działania w skali dzielnicy, ale także zainteresować nimi stołeczny ratusz. W krajach, które podjęły takie działania - jak przekonuje Mróz - udaje się wykorzystać śnieg latem nie tylko jako nagromadzony potencjał wodny, ale również - przy odpowiednim przechowywaniu - jako wspomaganie klimatyzacji.

Warszawa - Ochota. Interpelacja radnej Sylwii Mróz została przez władze dzielnicy przyjęta z rozbawieniem, reakcja wiceburmistrza ośmieliła wielu hejterów
Warszawa - Ochota. Interpelacja radnej Sylwii Mróz została przez władze dzielnicy przyjęta z rozbawieniem, reakcja wiceburmistrza ośmieliła wielu hejterów

Reakcja władz Ochoty na interpelację sprawiła radnej przykrość. Bo odpowiedź, jakiej udzielił na pismo wiceburmistrz Grzegorz Wysocki, miała drwiący charakter.

d28cfc4

"Poddajemy Pani Radnej pod rozwagę projekt przechowywania w trakcie zimy powszechnie lepionych przez mieszkańców naszej dzielnicy bałwanów. Po kilkudniowej ekspozycji mogłyby być zwożone do magazynów, tak aby na wiosnę wykorzystać je czy też wodę, jaka z nich pozostała, do nawadniania parków" - napisał wiceburmistrz.

Poinformował także o rychłych wyjazdach do ośrodków badawczych w Japonii, Kanadzie i Szwecji, w celu przyjrzenia się bliżej tym eksperymentom.

- Ta interpelacja wzbudziła i nadal budzi emocje prawicowych mediów, wspierających wiceburmistrza. Nie znalazłam zrozumienia ze strony zarządu. Nie pierwszy raz zresztą. Jesteśmy na innych poziomach poznawczych - stwierdza radna z Ochoty.

d28cfc4

Z rozgoryczeniem opowiada, że reakcja burmistrza w mediach społecznościowych zaowocowała skierowanym wobec niej hejtem i falą pogróżek. - To naprawdę niefajne. Życzą mi śmierci, wyzywają od "ekologicznych wariatek", piszą, że powinnam pomyśleć o "głodnych dzieciach", zamiast zajmować się takimi bzdurami - ubolewa radna Sylwia Mróz.

Warszawa. Śnieżna afera. "Hejterzy życzą mi śmierci"

Radna zapewnia jednak, że nie zamierza się poddać, choć - jak przyznaje - z poziomem komentarzy w sieci trudno sobie poradzić psychicznie. Jak zauważa, "dla niektórych postępowe koncepcje są zbyt trudne". - Jeszcze kilka lat temu wyśmiewane było zbieranie deszczówki. Tak samo było z wieściami na temat możliwości funkcjonowania miejskich rowerów. Pierwszą myślą było, że przecież ukradną, zabiorą i nic z tego nie będzie. A tu proszę, Veturillo znakomicie funkcjonuje i już nikt nie wyobraża sobie, że miałoby tego zabraknąć, a kiedy pojawiło się takie zagrożenie niedawno, to miasto zrobiło wszystko, by zażegnać problem - tłumaczy ochocianka.

Radna podkreśla, że w czasie zagranicznych podróży wielokrotnie widziała, że wodę traktuje się w innych rejonach świata jako największe dobro i skarb. - U nas też się to powoli zmienia. Dorośniemy i do tego, by nadmiar śniegu, jeśli jego opady będą tak obfite jak minionej zimy, składować w parkach, gdzie nawodni glebę, zamiast roztapiać go solą i kierować do kanalizacji - zauważa Mróz.

Dodaje, że ma nadzieję na to, iż jej pomysły zostaną potraktowane poważnie. Zauważa, że jest nadzieja na zainteresowanie takim eksperymentem miasta, które wykazuje ekologiczną postępowość.

Tajemniczy niebieski błysk nad Europą. Niezwykłe zdjęcie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28cfc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28cfc4
Więcej tematów