Trwa ładowanie...

Warszawa rozwinie system monitoringu jakości powietrza. "Cały czas inwestujemy w walkę ze smogiem"

Urząd Miasta poinformował, o ogłoszeniu ogłosiła dialogu technicznego, który poprzedzi postępowanie o udzielenie zamówienia na dostawę oraz uruchomienie 170 czujników jakości powietrza. "Cały czas inwestujemy w walkę ze smogiem, aby warszawiacy mogli oddychać czystszym powietrzem", zapewnia prezydent.

Warszawa rozwinie system monitoringu jakości powietrza. "Cały czas inwestujemy w walkę ze smogiem"Źródło: PAP
d3gm3dd
d3gm3dd

Warszawa rozwinie system monitoringu powietrza

Urządzenia pomiarowe zainstalowane będą we wszystkich dzielnicach miasta, a także w 20 gminach ościennych.

– Cały czas inwestujemy w walkę ze smogiem, aby warszawiacy mogli oddychać czystszym powietrzem. Dotujemy likwidację tzw. kopciuchów, rozwijamy ekologiczny transport publiczny i chcemy jeszcze bardziej rzetelnie informować mieszkańców o stężeniach zanieczyszczenia powietrza, w trosce o ich zdrowie – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Urząd Miejski podkreśla, że głównym celem ogłoszonego dialogu technicznego jest pozyskanie z rynku informacji, które pozwoliłyby na doprecyzowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia i zakończyć prace nad dokumentacją. Wszystko po to, aby możliwie jak najszybciej uruchomić procedurę przetargową.

- Rynek urządzeń do pomiaru jakości powietrza i technologii informatycznych rozwija się szybko. Miastu zależy na zdobyciu informacji o najnowszych dostępnych rozwiązaniach oraz parametrach technicznych - podkreślają urzędnicy.

d3gm3dd

W ramach projektu Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny łączny koszt budowy system wyniesie 4-5 mln zł.

Warszawa. W stolicy coraz dokładniej badana jest jakość powietrza

Jak podaje ratusz aktualnie dane dotyczące jakości powietrza, pozyskiwane są z systemu pomiarowego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. W ramach rozbudowy systemu w stolicy prowadzony jest proces budowy dwóch kolejnych referencyjnych stacji monitoringu jakości powietrza, które zostaną włączone do systemu Państwowego Monitoringu Środowiska.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gm3dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gm3dd
Więcej tematów