Trwa ładowanie...

Warszawa. Rok od uszkodzenia rozpoczęła się naprawa balustrady nad trasą W-Z

Zabytkowa balustrada nad trasą W-Z uległa uszkodzeniu w czerwcu ubiegłego roku. ZDM rozpoczął właśnie jej naprawę.

Warszawa. Rok od uszkodzenia rozpoczęła się naprawa balustrady nad trasą W-Z
d2duut4
d2duut4

"Do pęknięcia doszło najprawdopodobniej w wyniku silnego uderzenia. Teren został niezwłocznie zabezpieczony. Poprosiliśmy też ekspertów z Politechniki Warszawskiej o zbadanie stanu balustrady. Okazało się, że konstrukcja jest mocno naruszona. W porozumieniu z konserwatorem zabytków rozebraliśmy uszkodzony fragment" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remont, który się właśnie rozpoczął, zakłada także wykonanie pod placem płyty żelbetowej. Będzie się ona opierała naporowi gruntu, co będzie dodatkową ochroną balustrady przed ewentualnymi kolejnymi uszkodzeniami.

Warszawa. Powód opóźnień naprawy balustrady

"Rozszerzony zakres prac spowodował konieczność opracowania szczegółowego projektu, który musiał być zatwierdzony przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Z tego powodu od momentu uszkodzenia do rozpoczęcia naprawy minęło więcej czasu, niż pierwotnie zakładaliśmy" – przekonują drogowcy.

d2duut4

"Zobacz także: Skarb pod podłogą. Naukowcy zadziwieni odkryciem"

Prace prowadzone są według ścisłych wytycznych konserwatorskich. Do odbudowy balustrady zostaną użyte niektóre elementy pochodzące z oryginalnej konstrukcji.

Jak zakłada ZDM, odbudowa ma potrwać do końca listopada.

Modernizacja nie powoduje żadnych utrudnień w ruchu pieszych ani pojazdów. Jedynie kamienne schody, zlokalizowane po północnej stronie trasy W-Z u podnóża Zamku Królewskiego, które prowadzą na plac Zamkowy, są nieczynne.

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2duut4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2duut4
Więcej tematów