Trwa ładowanie...

Warszawa otworzy przedszkola i żłobki? Jest wstępna data

Choć Rafał Trzaskowski zapowiadał, że Warszawa nie otworzy żłobków i przedszkoli bez odpowiedzi z Ministerstwa Zdrowia, dyrektorzy placówek oświaty zaczęli szykować się do powrotu najmłodszych. Do rodziców trafiły już pisma i ankiety w tej sprawie.

Warszawa otworzy przedszkola i żłobki? Jest wstępna dataŹródło: PAP
d481002
d481002

Jeszcze przed majówką prezydent Rafał Trzaskowski zapowiadał, że Warszawa nie otworzy żłobków ani przedszkoli, dopóki nie otrzyma na piśmie potwierdzenia z Ministerstwa Zdrowia, że jest to bezpieczne.

Warszawa. Żłobki i przedszkola wrócą w maju

- Nie otworzymy żłobków i przedszkoli do momentu otrzymania jasnej rekomendacji rządu, że sytuacja jest bezpieczna, że nie ma żadnego zagrożenia dla personelu, rodziców i dziadków. Prosimy o odpowiedzialność, o racjonalne decyzje, które są spójne ze sobą - apelował Trzaskowski na konferencji 30 kwietnia.

Sytuacja uległa jednak zmianie. Redakcja Dziejesię WP dotarła do pisma, które otrzymali rodzice dzieci z jednego z warszawskich przedszkoli. Wynika z niego, że przedszkola oraz żłobki w Warszawie wznowią działalność już 18 maja.

Zobacz też: Krzysztof Bosak o bojkocie wyborów. Wyjaśnia skąd decyzja

Warszawa. Żłobek i przedszkole nie dla każdego

"Szanowni Państwo, w związku z otrzymaną właśnie wiadomością o planowanym wznowieniu, od 18 maja br., pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych , przesyłam przygotowaną przez Biuro Edukacji ankietę skierowaną do rodziców" - czytamy w treści wiadomości wysłanej do naszych czytelników.

d481002

Do maila z informacją dołączona była także ankieta. Można tam znaleźć pytanie o to, czy rodzice decydują się na skorzystanie z możliwości wysłania dziecka do przedszkola, ale też prośba o szczegółowe informacje. Mają one pomóc przy selekcji dzieci w przypadku większej liczby chętnych, niż pozwala na to reżim sanitarny.

W przedszkolach i żłobkach w jednej grupie może znaleźć się 12 dzieci. W szczególnych przypadkach liczba ta może wzrosnąć do 14.

dziejesie
Źródło: dziejesie, fot: Warszawiak

Warszawa. Żłobki i przedszkola wrócą, mimo deklaracji Trzaskowskiego

Niezależnie od ostatecznych wytycznych ze strony Ministerstwa Zdrowia, dla Rafała Trzaskowskiego najważniejsze pozostaje bezpieczeństwo mieszkańców. Podobne obawy podzielają też władze Wrocławia, Poznania i Łodzi. Jak mówi w rozmowie z WP Monika Pawlak, rzeczniczka biura prasowego prezydenta Łodzi, "wytyczne, które wydało ministerstwo nie przystają do rzeczywistości".

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d481002
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d481002
Więcej tematów