Trwa ładowanie...

Warszawa. Otwarto nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 65

Od dziś uczniowie klas 1-3 rozpoczynają naukę w nowym budynku Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej 1 – poinformowała we wtorek wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska. Docelowo obiekt pomieści 225 dzieci oraz 20 osób personelu.

Warszawa. Otwarto nową szkołęWarszawa. Otwarto nową szkołęŹródło: East News
d1kd0wn
d1kd0wn

- Pomimo trudnej sytuacji stale inwestujemy w oświatę - podkreśliła zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska. - Na budowę nowych obiektów, modernizacje i adaptacje, w tym roku przeznaczyliśmy ponad pół miliarda złotych. Chcemy, żeby nasi uczniowie zdobywali wiedzę w optymalnych i co ważne bezpiecznych warunkach – dodała.

Renata Kozłowska, wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz zaznaczyła, że otwarcie nowego budynku szkoły zbiega się w czasie z rozwojem epidemii koronawirusa i włączeniem Warszawy do tzw. strefy czerwonej. "Musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, zadbać o bezpieczeństwo uczniów i personelu w szkole" – powiedziała.

- Dobrze, że uczniów klas 1-3 możemy przenieść do nowego, w pełni samodzielnego budynku. Wszystkim klasom poprawią się warunki do nauki, zmniejszy się tez zagęszczenie uczniów w szkole, co teraz jest bardzo ważne – dodała wiceburmistrz Żoliborza.

d1kd0wn

Urząd dzielnicy wyjaśnia, że planowane otwarcie szkoły miało nastąpić od 1 września, jednak wystąpienie pandemii COVID-19 spowodowało opóźnienia w realizacji prac. Z opóźnieniem realizowane były zakontraktowane dostawy. Dodatkowo, z uwagi na absencje pracowników - w dużej mierze z Ukrainy, którzy po ogłoszeniu stanu epidemii COVID-19, w znacznej części zdecydowali się na powrót do kraju - spadło tempo prac na budowie. W efekcie, uczniowie do nowych klas przenoszą się z ponad miesięcznym opóźnieniem.

Na terenie działki, na której znajduje się nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 65 znajdowały się wcześniej trzy budynki Stacji Pomp wpisane do Gminnej Ewidencji Zabytków: stara pompownia, studnia zbiorcza oraz budynek mieszkalny tzw. stróżówka. Architekt szkoły zaprojektował nowy budynek w taki sposób, aby na planie zbliżonym do litery L w jego obrys zostały wkomponowane dwa istniejące tam budynki (stara pompownia i studnia zbiorcza). Stara Pompownia została wkomponowana więc w wejście do budynku szkoły (wiatrołap), a studnia zbiorcza pełni obecnie funkcję korytarza w kształcie owalu. Natomiast w starym budynku mieszkalnym, tzw. stróżówce, znajduje się węzeł cieplny oraz hydrofornia i pełni obecnie funkcję budynku technicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kd0wn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kd0wn
Więcej tematów