Trwa ładowanie...

Warszawa. LOT otwiera trasę do Irlandii

LOT zapowiedział uruchomienie całkiem nowej trasy europejskiej. Zmiany nadejdą 23 sierpnia.

Warszawa. LOT otwiera trasę do IrlandiiŹródło: East News, fot: East News
d483uam
d483uam

Połączenie Warszawa – Dublin dotychczas było zdominowane przez niskokosztowych przewoźników i cieszyło się sporą popularnością za sprawą wielu mieszkających w Irlandii Polaków.

Warszawa. LOT poleci do Dublina

Polska firma LOT zapowiedziała, że od 23 sierpnia zacznie regularnie przewozić pasażerów na Zieloną Wyspę. Rejsy będą odbywały się cztery razy w tygodniu.

Jak podaje portal "Transport-Publiczny", statystyki pokazują, ze w roku 2019 liczba osób podróżujących pomiędzy Polską a Dublinem, wyniosła aż 850 tysięcy.

Spacyfikowali pijanego pasażera bez maski. Nagranie z samolotu

"Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem było ważnym punktem w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków, nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy zaproponować rodakom najwygodniejszy sposób podróży do Dublina prosto z głównego lotniska w Warszawie" –Powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, cytowany przez "Transport-Publiczny".

d483uam

Koranawirus wymusił zmiany

Powodem zmian i otworzenia trasy, która uczęszczana jest zazwyczaj przez Polaków podróżujących w celach zarobkowych, jest trudne strategicznie miejsce, w którym firma znalazła się przez wybuch pandemii.

„LOT jest w strategicznie bardzo trudnym miejscu, bo jego model biznesowy, oparty o budowę dalekodystansowego hubu dla szeroko rozumianej Europy Środkowo-Wschodniej, jest po prostu niemożliwy do realizacji ze względu zarówno na brak popytu, jak i ograniczenia na granicach wielu państw. Na tym tle rynek tradycyjnie zdominowany przez linie niskokosztowe, czyli turystyczny oraz dla emigrantów zarobkowych w obrębie Europy, wyróżnia się nieco lepszym popytem. Nic więc dziwnego, że LOT najpierw uruchomił mnóstwo lotów wakacyjnych, a teraz trasę do Dublina, czyli jeden z głównych kierunków dla emigrantów zarobkowych” – uważa Dominik Sipiński, ekspert lotniczy i analityk portalu ch-aviation.

Informujemy, że od 31 sierpnia polski przewoźnik wznawia także bezpośrednie loty na trasie między Litwą a Wielką Brytanią. Rejsy odbywać się będą 12 razy w tygodniu nowoczesnymi Embraerami 190.

d483uam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d483uam
Więcej tematów