Trwa ładowanie...

Warszawa. Jest konkurs. "Patelnia" szuka nowego operatora

"Patelnia" znana jest m.in. z murali o tematyce społecznej. Miasto informuje o konkursie na operatora przestrzeni.

Warszawa. Mural na "patelni"Warszawa. Mural na "patelni"Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d2h7hdx
d2h7hdx

Władze Warszawy w piątek 16 października, ogłosiły konkurs na operatora "patelni", czyli znanego wszystkim warszawiakom miejsca przy stacji metra Centrum. Operator miałby przedstawić najciekawszą koncepcję związaną z zagospodarowaniem przestrzeni. Osoby chętne mogą zgłaszać swoje pomysły przez cały tydzień do piątku, 23 października, do godz. 12.00.

Warszawa. Interakcja sztuki z widzem na "patelni"

"Koncepcja zagospodarowania przestrzeni przy wejściu do stacji metra Centrum powinna zakładać jej ożywienie poprzez projekcję nastawioną na interakcję sztuki z widzem. Realizowane murale mają wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą jako miastem otwartym i zachęcającym do działań. Powinna je cechować wysoka wartość artystyczna. Docenimy też uatrakcyjnienie miejsca i zwrócenie uwagi na estetykę przestrzeni" – podaje Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Murale na "patelni" zaangażowane są społecznie i kulturowo. Mają one skłaniać do refleksji mieszkańców Warszawy. Jak tłumaczy Urząd Miasta, malowidła na ścianach nastawione są na interakcję sztuki i historii z przechodniami.

"Piątka dla zwierząt w praktyce". Firma wstrzymuje inwestycje

Na "patelni’"pojawił się projekt m.in. z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej czy promujący festiwal Muzeum Sztuki Nowoczesnej "Warszawa w Budowie".

d2h7hdx

"Wyłoniony operator, działający z ramienia m.st. Warszawy, dysponować będzie ścianami 'patelni' od dnia podpisania porozumienia do 2 listopada 2023 roku. W okresie udostępnienia ścian, operator wykona nie mniej niż 12 i nie więcej niż 15 murali realizujących kampanie miejskie i społeczne oraz murale według projektów własnych o czasie ekspozycji każdego nie dłuższym niż dwa miesiące" – dodaje Karolina Gałecka.

Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2h7hdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h7hdx
Więcej tematów