Trwa ładowanie...

Warszawa doskonałym planem filmowym!

Ratusz cały czas dostaje prośby od producentów!

Warszawa doskonałym planem filmowym!
dvq5s7j
dvq5s7j

Wojna, dramat, sensacja, lub komedia. Warszawa doskonale sprawdza się jako plan filmowy. Stołeczny ratusz systematycznie dostaje prośby od producentów. - donosi Informacyjna Agencja Radiowa . Jak powiedział Tomasz Kunert z urzędu miasta, jeszcze kilka lat temu największym powodzeniem cieszyły się szklane biurowce i most Świętokrzyski. Dziś to Stare Miasto oraz okalająca je zabytkowa zabudowa. Takie miejsca są popularnymi plenerami do filmów o tematyce historycznej. Krakowskie przedmieście jest tłem do "Czasu Honoru", czy do "Szpiegów w Warszawie".

Dużą popularnością cieszy się oczywiście przedwojenna zabudowa na Pradze Północ. Kręcono tu m.in. "Pianistę", a całkiem niedawno " Miasto44 ". Zdarza się, że filmowcy wykorzystują rejony miasta, które z pozoru nie są interesujące. Ulice takie jak Smocza, Rajców, czy Senatorska doskonale nadawały się np do filmu "Jack Strong" opowiadającym o losach pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.

Obecnie gościmy ekipę z Indii . Od kilkunastu dni kręcą „Kick” - historię trojga „ludzi z przeszłością”, których losy krzyżują się w stolicy europejskiego kraju - Warszawie. W obsadzie jest bollywoodzka gwiazda – Salman Khan ( zobaczcie zdjęcia ). 21 kwietnia, w poniedziałek ekipa będzie kręcić na moście Gdańskim, który na cały dzień zostanie zamknięty dla ruchu . Wcześniej filmowali sceny na ulicy Pięknej i na wiaduktach przy dworcu Centralnym.

dvq5s7j

Ekipy, które chcą pracować w stolicy muszą zapłacić na przykład za zamknięcie drogi, czy mostu. Podobnie jak za wynajem należących do miasta budynków. Musi się im to opłacać, bo Ratusz systematycznie dostaje prośby od producentów. Coraz częściej będziemy więc spotykać filmowców na naszych ulicach.

dvq5s7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvq5s7j
Więcej tematów