Trwa ładowanie...

Warszawa. Bezdomna znalazła swoje tymczasowe miejsce

Nadchodząca jesień to początek najtrudniejszego okresu dla osób bezdomnych. Jedną z nich była starsza pani, którą strażnicy miejscy spotkali na Krakowskim Przedmieściu. Kobieta ma już tymczasowe lokum.

Warszawa. Bezdomna ma tymczasowe lokumWarszawa. Bezdomna ma tymczasowe lokumŹródło: Straż Miejska, fot: Straż Miejska
d4cvedq
d4cvedq

Jak informuje straż miejska, ze względu na nadchodzącą porę roku, funkcjonariusze już teraz zwracają uwagę na osoby w kryzysie bezdomności.

Strażnicy miejscy wraz z inspektorem opieki społecznej patrolowali Krakowskie Przedmieście. Zauważyli siedzącą na ławce starszą panią z kilkoma tobołkami. 76-latka była bezdomna.

Strażnicy zaproponowali, że znajdą jej miejsce w ośrodku dla osób bezdomnych. Po długich namowach kobieta zgodziła się tam udać. Pracownica opieki społecznej znalazła miejsce w placówce buforowej przy ulicy Wójcickiego. Tam kobieta mogła czekać na docelowe miejsce w schronisku. Bezdomna dostała adres placówki oraz plan dojazdu. Następnie oddaliła się z Krakowskiego Przedmieścia.

d4cvedq

Następnego dnia strażnicy jednak znów spotkali 76-latkę, która oświadczyła, że nie jest w stanie samodzielnie udać się do placówki. Strażnicy postanowili jej pomóc. Następnego dnia przyjechał po nią radiowóz przystosowany do przewozu osób. W godzinach rannych funkcjonariusze wraz z pracownikiem socjalnym odnaleźli bezdomną i przewieźli ją do ośrodka przy ul. Wójcickiego.

Kobieta dostała miejsce w sześcioosobowym module mieszkalnym. Sama wybrała sobie łóżko. Pozostanie tam przez około dwa tygodnie, do czasu przydzielenia jej miejsca w schronisku. W tym czasie będzie w ośrodku z ochroną i punktem pielęgniarskim. Będzie też otrzymywała trzy posiłki dziennie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4cvedq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cvedq
Więcej tematów