Trwa ładowanie...

Warszawa. Będą łatwiejsze e-kontrole pojazdów. Rusza system RFID

Auta wykorzystywane do kontroli strefy płatnego parkowania zyskały czytniki, które ułatwią e-kontrole. Szczegóły w artykule.

fot. Zarząd Dróg Miejskichfot. Zarząd Dróg Miejskich
dir5jfs
dir5jfs

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich pojazdy będą automatycznie rozpoznawać auta z wyłożonymi Kartami Honorowymi i Kartami Powstańca.

Warszawa. Czytnik rozpozna automatycznie pojazdy uprawnione do darmowego postoju

"Skrót RFID (ang. Radio-frequency identification) oznacza system zdalnej identyfikacji radiowej. Za pomocą fal radiowych czytnik zamontowany na samochodzie ZDM rozpoznaje etykietę naklejoną na karty uprawniające do bezpłatnego postoju w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. To o tyle przydatne, że zarówno Karta Honorowa, jak i Karta Powstańca wydawane są na osobę i nie są przyporządkowane do konkretnego pojazdu" – wyjaśniają stołeczni drogowcy.

dir5jfs

Karta Powstańca, wydawana kombatantom, którzy walczyli w 1944 roku o wolność Warszawy, uprawnia do darmowego postoju na każdym ogólnodostępnym miejscu postojowym nawet w strefie płatnej. Natomiast Karta Honorowa, dotyczy osób walczących w latach 1939-1945 w walkach innych niż Powstanie Warszawskie. Przywileje jednej i drugiej karty są takie same.

Msza na parkingu kina samochodowego. Wszystko przez szalejącego koronawirusa

Kombatanci umieszczają taką kartę na szybie pojazdu. Łącznie w stolicy korzysta blisko 200 osób korzysta z takiej karty. Teraz, jak podają drogowy, zmieni się, a w rzeczywistości ułatwi, sposób kontroli samochodów.

"Tag RFID to cienka, lecz trwała naklejka znajdująca się na karcie. Każda ma zaprogramowany indywidualnie numer i jest zabezpieczona informatycznie, w sposób uniemożliwiających jej podrobienie. Technologia ta zostanie przez nas wykorzystana również do wprowadzenia ułatwień dla kierowców z niepełnosprawnością oraz opiekunów osób niepełnosprawnych" – zapowiada ZDM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dir5jfs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dir5jfs
Więcej tematów