Trwa ładowanie...

Warszawa. Autobus miejski spadł na Wisłostradę z trasy S8. Są ofiary. Wiele osób rannych

Tragiczny wypadek na S8 w Warszawie. Miejski autobus przegubowy wypadł z wiaduktu na S8 i spadł na Wisłostradę.1 osoba zginęła. 5 osób jest w stanie ciężkim.

Warszawa. Autobus miejski spadł na Wisłostradę z trasy S8. Są ofiary. Wiele osób rannychŹródło: East News
dbvlzz8
dbvlzz8

Warszawa. Wypadek autobusu na S8

Autobus miejski przebił bariery na trasie S8 i spadł na nasyp przy Wisłostradzie. Najprawdopodobniej była to linia 186, ale jest to informacja jeszcze niepotwierdzona. Autobus jechał w kierunku Żoliborza.

Na miejscu pojawiły się wszystkie służby: straż pożarna, pogotowie, policja, a także specjalistyczna grupa ratownictwa medycznego. Wiadomo, że działania potrwają bardzo długo.

Jak podkreślają służby, autobus wisi na nasypie i akcja musi być prowadzona bardzo ostrożnie. Autobus może w każdej chwili zsunąć się niżej. Służby czekają na firmę zewnętrzną, która będzie odsysać gaz.

Warszawa. 1 osoba nie żyje. Ok. 20 jest rannych

Wiadomo, że ok. 20 osób jest rannych, w tym 5 ciężko. 1 osoba zginęła. Wśród rannych jest dziecko. Na miejscu lądował śmigłowiec ratunkowy, który przetransportował je do szpitala. 5 osobom udzielono pomocy na miejscu.

dbvlzz8

Jak podaje Sylwester Marczak z policji, do szpitala trafiło już 17 osób. Autobusem jechało 40 osób. Wśród poszkodowanych jest kierowca autobusu.

Akcja ratunkowa się zakończyła. Wszystkim udzielono pomocy.

Na miejscu rozstawiono namiot, który służy jako szpital polowy.

PAP
Źródło: PAP
PAP
Źródło: PAP

Warszawa. Tragiczny wypadek autobusu. Ogromne utrudnienia w ruchu

Jak informuje WP biuro prasowe Komendy Głównej Policji, ruch będzie kierowany na Most Północny. Prawa niecka trasy zupełnie zamknięta. Utrudnienia mogą potrwać wiele godzin.

dbvlzz8

Z kolei Szymon Piechowiak rzecznik GDDKIA w rozmowie z WP zaznaczył: - Pracujemy ze służbami, zamknięta jest łącznica i kilka pasów, zabezpieczamy zator. Utrudnienia mogą potrwać nawet do jutra. Po zabezpieczeniu pasażerów będziemy organizować objazdy z policją.

Wiadomo, że na wiadukcie nie było żadnego wypadku. Nie wiadomo natomiast, dlaczego kierowca zjechał z nasypu. Pojawia się hipoteza o zasłabnięciu.

Kierowca był trzeźwy. To młody, około 20-letni mężczyzna.

dbvlzz8

Warszawa. Łukasz Szumowski o wypadku

Łukasz Szumowski zapewnił, że wszystkie ranne osoby zostały zlokalizowane i trafiły do kilku szpitali w Warszawie. - Dwie osoby są nieletnie. Jedna z nich jest już w szpitalu na Trojdena i jest jej udzielana pomoc - mówił na konferencji prasowej. Dodał, że rodziny osób poszkodowanych będą objęte pomocą psychologiczną.

Warszawa. Rafał Trzaskowski wraca do Warszawy. Na miejsce jedzie wojewoda mazowiecki

Na miejscu wypadku pojawili się wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Rafał Trzaskowski przerwał swój urlop i wrócił do stolicy. Pojawił się na miejscu wypadku. Jedzie do szpitala, gdzie jest najwięcej poszkodowanych. Zapowiedział powołanie specjalnej komisji. Uruchomiono też infolinię: 222775560.

dbvlzz8

"Dramatyczny wypadek na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Autobus przegubowy spadł z mostu. Jest wiele ofiar. Na miejscu trwa akcja ratownicza, są wszystkie służby. Poprosiłem min. M. Kamińskiego i min. Ł. Szumowskiego o szczególną pieczę nad niesieniem pomocy poszkodowanym" - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Byłeś świadkiem wypadku na S8? Skontaktuj się z nami lub prześlij nam materiały przez dziejesie.wp.pl

dbvlzz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbvlzz8
Więcej tematów