Trwa ładowanie...

W Warszawie powstało Centrum Inżynierii Kosmicznej!

"Centrum będzie za dziesięć lat wiodącym ośrodkiem rozwoju technologii kosmicznych"!

W Warszawie powstało Centrum Inżynierii Kosmicznej!
d2dqelx
d2dqelx

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Wojskowa Akademia Techniczna podpisały dziś umowę o utworzeniu na terenie akademii Krajowego Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej. Wraz z przystąpieniem w 2012 roku Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) – międzynarodowej organizacji krajów europejskich, której celem jest eksploracja i wykorzystanie przestrzeni kosmicznej – to nowe wyzwanie dla polskiej nauki zaczyna przybierać realne kształty.

Misja Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej to przede wszystkim rozwój technologii kosmicznych (budowa przyrządów i systemów satelitarnych, badania i wdrażanie nowych materiałów i technologii, rozwój systemów naziemnych); techniki satelitarne (nawigacja, telekomunikacja, systemy obserwacji Ziemi); kształcenie na studiach (inżynierskich, magisterskich oraz doktoranckich).

Co to oznacza faktycznie? Centrum będzie ośrodkiem rozwoju technologii kosmicznych i technik satelitarnych oraz znaczącym partnerem w europejskim programie kosmicznym, działającym w oparciu o własnych absolwentów. Jak powiedział nam rzecznik WAT, płk Wiesław Grzegorzewski - Prawdopodobnie już w 2014 roku WAT otworzy kierunek Inżynieria Technologii Kosmicznych, w których będzie się mógł kształcić każdy z nas.

No, prawie każdy - trzeba być świetnym z matematyki i fizyki.

d2dqelx

W zamierzeniach Centrum będzie za 10 lat wiodącym ośrodkiem rozwoju technologii kosmicznych i technik satelitarnych oraz znaczącym partnerem w europejskim programie kosmicznym, działającym w oparciu o własnych absolwentów.
Więcej szczegółów na temat Centrum znajdziemy na STRONACH Wojskowej Akademii Technicznej.

d2dqelx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dqelx
Więcej tematów