RegionalneWarszawaW stolicy stanie 195-metrowy wieżowiec. Z tarasem widokowym dostępnym dla wszystkich

W stolicy stanie 195‑metrowy wieżowiec. Z tarasem widokowym dostępnym dla wszystkich

Właśnie ruszyła budowa

W stolicy stanie 195-metrowy wieżowiec. Z tarasem widokowym dostępnym dla wszystkich

20.01.2016 10:53

Jeden z najwyższych budynków w Warszawie (czwarty w kolejności) powstaje przy rondzie Daszyńskiego. Biurowiec został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski. Jest to już dziewiąta inwestycja dewelopera w Warszawie.

Skybar z panoramą

Budynek, usytuowany przy rondzie Daszyńskiego, zaoferuje blisko 44.000 mkw. powierzchni najmu. Osiągnie wysokość 195 metrów i składać się będzie z 30 poziomów biurowych oraz 4 przeznaczonych na cele handlowo-usługowe.

Inwestor obiecuje, że bezpośrednie sąsiedztwo budynku zostanie zagospodarowane w sposób przyjazny dla przechodniów. Dodatkowo będą oni mogli skorzystać z oferty handlowo-usługowej i gastronomicznej biurowca oraz wjechać specjalną windą na umieszony na 165 metrach Skybar z widokiem na panoramę miasta.

Recepcję biurowca od wejścia do stacji metra będzie dzielić zaledwie 7 metrów. Wjazd na pięciopoziomowy parking mieszczący 428 samochodów osobowych będzie możliwy z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. Na poziomach podziemnych znajdzie się także 500 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów.

Ekologicznie

Jak czytamy, w projekcie znalazły się nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, zwiększające wydajność i funkcjonalność powierzchni np. bezkolumnowe łączenia narożnych okien zapewniające optymalne doświetlenie czy prostokątne plany pięter, które pozwolą na maksymalną elastyczność w aranżacji przestrzeni biurowej.

Wśród kluczowych aspektów ekologicznych budynku należy wymienić: fasady z materiałów redukujących nadmierne przegrzanie oraz utratę ciepła, wykorzystanie wód deszczowych do podlewania roślin w budynku, wentylację z systemem odzyskiwania ciepła, technologię chłodzenia neutralną dla powłoki ozonowej, energooszczędne oświetlenie, segregację surowców wtórnych, politykę ograniczania odpadów czy kontrolę źródeł zanieczyszczenia powietrza. Ponadto budynek będzie zasilany odnawialnymi źródłami energii, na dachu zostaną zainstalowane panele solarne.

Pokoje narożne z widokiem na miasto

- Skyliner stanowi dominantę na Rondzie Daszyńskiego, dlatego projektowaliśmy go z myślą o reprezentacyjnej funkcji, którą będzie pełnił - mówi Michał Sadowski z biura APA Wojciechowski. - W budynek wkomponowaliśmy szerokie schody, które
z poziomu lobby będą pięły się aż do trzeciego piętra stanowiąc pewnego rodzaju deptak dla części handlowo-usługowej dostępny zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz budynku. Dzięki temu będzie on stanowił strefę relaksu dla pracowników
i mieszkańców Warszawy. Wieża Skylinera jest skręcona względem bazy, nie tylko dlatego aby nadać budynkowi dynamiczny kształt, ale także po to, żeby uzyskać możliwość bezszprosowego połączenia okien we wszystkich narożnikach budynku. Co za tym idzie, każdy pokój narożny będzie miał piękny widok na miasto, nieograniczany przez żaden element konstrukcyjny. To unikatowe rozwiązanie. Zadbaliśmy także o czytelną komunikację przy projektowaniu wind. Wykorzystaliśmy system wind dedykowanych, które z poziomu parteru będą wozić pracowników na wybrane piętro bez konieczności przesiadania się w możliwie optymalnym czasie – dodaje.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)