Trwa ładowanie...

W sobotę zbiórka elektrośmieci w Warszawie

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można przynosić w każdej ilości i bezpłatnie

W sobotę zbiórka elektrośmieci w Warszawie
d3u8maq
d3u8maq

W sobotę w godz. 10:00-14:00 w 19 punktach w mieście będzie można zostawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Jeśli macie w domu niepotrzebne sprzęty (telefony, komputery, suszarki do włosów, miksery, pralki, telewizory etc.), będziecie mogli się ich pozbyć. Akcja odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej "Moje miasto bez elektrośmieci ".

Warto pamiętać, że materiały, z których zbudowane są elektrośmieci, zawierają szkodliwe dla srodowiska substancje i nie należy ich wyrzucać razem ze zwykłymi śmieciami. Niewłaściwy demontaż lub wyrzucenie ich np. do lasu może spowodować zanieczyszczenie gleby i wód gruntowych.

Gdzie można przywieźć elektrośmieci?

Mieszkańcy Bemowa, będą mogli zostawić elektrośmieci w dwóch punktach: przy Urzędzie Dzielnicy i wzdłuż ul. Piastów Śląskich (między Oławską a Osmańczyka). Na Białołęce punkt odbioru stanie na parkingu przy urzędzie gminy. Na Bielanach pojawi się na parking Cmentarza Północnego od ul. Pułkowej), na Mokotowie na parkingu przy ul. Blacharskiej 1 róg ul. Lotników, na Ochocie przy ul. Korotyńskiego róg ul. Grójeckiej - parking przy zlewni MPO, na Pradze Południe ul. Mińska róg ul. Terespolskiej, a na Pradze Północ przy ul. Szwedzkiej róg ul. Stalowej). W Rembertowie elektrośmieci można przynieść na parking Urzędu Dzielnicy, w Śródmieściu będzie to ul. Myśliwiecka róg ul. Łazienkowskiej, na Targówku przy Urzędzie Dzielnicy - obok stacji TRAFO, w Ursusie przy Urzędzie Dzielnicy, na Ursynowie - parking obok ul. Gandhi - przy kortach, a w Wawrze parking Urzędzie Dzielnicy. W Wesołej i w Wilanowie punkty staną
przy Urzędach Dzielnicy, we Włochach przy ul. Sabały obok sklepu Biedronka, na Woli będzie to zatoczka parkingowa przy ul. Dzielnej/Smoczej, a na Żoliborzu okolice pętli autobusowej przy Powązkach.

d3u8maq

W zamian za oddane elektrośmieci wydawane będą kupony "funduszu oświatowego", który będzie można przekazać szkołom podstawowym biorącym udział w programie. Kupony przeliczane są na punkty, które placówki oświatowe wymieniają na książki, sprzęt sportowy i elementy wyposażenia sal.

Zbiórka będzie prowadzona na podstawie umowy Miasta Stołecznego Warszawa z organizacją ElektroEko.

Duże elektrośmieci można oddać bezpłatnie zamawiając odbiór bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00.

d3u8maq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u8maq
Więcej tematów