Trwa ładowanie...
krew
Luiza Poreda
28-06-2013 11:59

W poniedziałek oddaj krew na Targówku

Od godziny 10:00 do 14:00 na parkingu przed CH Targówek w specjalnym autobusie medycznym będzie można podzielić się najcenniejszym darem życia

W poniedziałek oddaj krew na Targówku
d2u2c07
d2u2c07

Wypadek, nagła choroba… - nigdy nie wiemy kiedy znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy potrzebować krwi. Nie warto więc czekać do chwili kiedy życie nasze lub naszych bliskich będzie zagrożone. Wszyscy, którzy chcą oddać krew i tym samym uratować życie innej osoby będą mieli ku temu okazję w najbliższy poniedziałek 1 lipca. Od godziny 10:00 do 14:00 na parkingu przed centrum handlowym na Targówku (ul. Malborska 51), w specjalnym autobusie medycznym będzie można podzielić się najcenniejszym darem życia.

W Polsce dokonuje się corocznie ok. 2 mln transfuzji. Ponieważ wciąż nie potrafimy wyprodukować sztucznej krwi, jedynym jej źródłem jest zdrowy, świadomy człowiek. To właśnie dzięki niemu ktoś inny zyskuje szansę na wiele pięknych chwil, przeżyć i doznań. Najczęściej nie wiemy kim jest osoba, która otrzyma naszą krew. Możemy być jednak pewni, że jest czyjąś matką, babcią lub siostrą, czyimś ojcem, dziadkiem lub bratem, czyjąś przyjaciółką lub przyjacielem. A przecież każdy z nas może stać się kiedyś biorcą.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się z kolei od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

d2u2c07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u2c07
Więcej tematów