Trwa ładowanie...

Urzędnicy warszawskiego ratusza z zarzutami. Chodzi o wysokie łapówki

Wczoraj zatrzymanie, dziś zarzuty. Urzędnicy warszawskiego ratusza odpowiedzą za przyjmowanie łapówek w zamian za wydawanie korzystnych decyzji administracyjnych.

Urzędnicy warszawskiego ratusza z zarzutami. Chodzi o wysokie łapówkiŹródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com
d38vorq
d38vorq

W poniedziałek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali w domach: Kamila D. obecnego p.o. Naczelnika Wydziału zajmującego się rozpatrywaniem wniosków reprywatyzacyjnych w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, a wcześniej pracownika stołecznego BGN, Krzysztofa R. – b. kierownika Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy oraz Jacka W. - Głównego Specjalistę z BGN, referenta spraw reprywatyzacyjnych.

Jak wynika z ustaleń śledczych z CBA, zatrzymani urzędnicy warszawskiego ratusza systematycznie, przez lata, przyjmowali wysokie łapówki za swoją pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Zabezpieczyli dokumenty i dane elektroniczne.

We wtorek prokurator regionalny Piotr Kowalczyk podał, że wykonano już wszystkie czynności. Podejrzanych przesłuchano i postawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym. - Według naszych ustaleń przyjęli łapówki na łączną kwotę około 300 tysięcy złotych. Trwa jeszcze analiza zgromadzonego materiału dowodowego i po niej zapadnie decyzja, czy prokuratura będzie wnioskować o areszt dla tych osób - powiedział Kowalczyk w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Prokurator dodał również, że urzędnicy przyjmowali przez lata wysokie łapówki za pomoc przy zwrotach nieruchomości warszawskich i przy wypłatach odszkodowań. Z kolei, jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, jedna z zatrzymanych osób miała zeznawać w poniedziałek przed komisją weryfikacyjną, która bada zwrot kamienicy przy Noakowskiego 16.

d38vorq

ZOBACZ WIDEO: Dariusz Banaszek do ministra sportu: Nie kupi pan za pieniądze podatników stanowisk w PZKol!

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d38vorq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38vorq
Więcej tematów