Trwa ładowanie...

Ursynów zaprasza na III Piknik i Turniej Rycerski

O nagrodę rycerza Andrzeja Ciołka

Ursynów zaprasza na III Piknik i Turniej Rycerski
d1u69dh
d1u69dh

Już w niedzielę 10 maja, w godzinach 11.00 – 17.00 w parku przy Bażantarni (al. KEN/ul. Jeżewskiego) odbędzie się III Piknik i Turniej Rycerski o nagrodę rycerza Andrzeja Ciołka. - Wydarzenie jest częścią organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ursynów Tygodnia Historii i Tradycji - informują organizatorzy.

Rycerz Andrzej Ciołek był podkomorzym i starostą sandomierskim, właścicielem dóbr Kabaty. Brał udział w bitwie pod Grunwaldem, gdzie zasłynął niezwykłą walecznością. Znany był też z odbytej w 1404 roku pielgrzymki do Santiago De Compostela. Na Ursynowie stoi głaz upamiętniający to zdarzenia. Od ttzch lat odbywa się w dzielnicy Turniej Rycerski jego imienia.

Co w programie Pikniku? M.in. Grupa Rekonstrukcji Historycznych Terror Mundi, Występ Szkoły Gladiatorów Roberta Szateckiego, Zespół Tańców Dawnych Czeneka, Zespół Muzyki Dawnej Stout, Turniej Rycerski, Łuczniczy, zbrojownia średniowieczna, pokazy i warsztaty tańców dawnych, pokazy średniowiecznej magii, a także w ramach Scholarium: kuźnia, garncarnia, tkalnia, zakład papierniczy i wikliniarski. Ponadto organizatorzy zapraszają na plebejskie zabawy i średniowieczne jadło.

d1u69dh
d1u69dh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u69dh
Więcej tematów