Trwa ładowanie...

Upały w Warszawie. Kurtyny wodne dla mieszkańców do odwołania

Zobacz, gdzie je znajdziesz.

Upały w Warszawie. Kurtyny wodne dla mieszkańców do odwołania
d4l9631
d4l9631

Już jutro na terenie całej Polski temperatura znacząco wzrośnie. W słońcu termometry wskażą nawet 40 stopni Celsjusza. Tym samym władze miasta wystawią kurtyny wodne dla mieszkańców miasta.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami i nawałnicami. "Spodziewamy się dusznego i parnego powietrza. Wielu z was popsuje to samopoczucie" - czytamy na stronie.

W związku z prognozowanym przez synoptyków wzrostem w najbliższych dniach temperatury do 30° C, m.st. Warszawa wystawi na ulice kurtyny wodne. Zraszacze od środy, 28 czerwca, będą czynne w godz. 9.00-17.00.

W upał będzie można się ochłodzić na pl. Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Mikołaja Kopernika, pl. Trzech Krzyży przy pomniku Wincentego Witosa, pl. Konstytucji (od strony ul. Waryńskiego), pl. Defilad (w okolicy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej), ul. Floriańskiej (przy bazylice Św. Floriana), Płycie Desantu przy ul. Solec (bulwar Flotylli Wiślanej), ul. Nowy Świat przy ul. Smolnej (przy skwerze Stanisława Wisłockiego), skwerze Hoovera.

Instalacja będzie obecna ww. lokalizacjach do odwołania.

d4l9631

Uwaga! Nadciągają upały

W środę będziemy musieli przygotować się na gwałtowne burze i intensywne opady deszczu. Na terenie całej Polski wystąpi duże zachmurzenie, a temperatura znacząco wzrośnie. W słońcu termometry wskażą nawet 40 stopni Celsjusza.

W nocy temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. Szykują się burzę i ulewy, które będą trwać również w czwartek. Powietrze będzie duszne i parne, termometry wskażą powyżej 30 stopni, a na wschodzie nawet 33. Burze wystąpią w wielu częściach kraju, mogą być połączone z gradobiciem i wichurami. Na północnym wschodzie mogą wystąpić trąby powietrzne.

Pogoda uspokoi się nieco w piątek. Tego dnia synoptycy nie spodziewają się burz, a temperatura opadnie do 27 stopni Celsjusza a terenie większości kraju.

Źródło: UM Warszawa/WP Wiadomości

d4l9631

Oprac. Karolina Pietrzak

d4l9631
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l9631
Więcej tematów