Trwa ładowanie...

Ulicami stolicy przejdzie Marsz Szlachetnej Paczki. "Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno"

Czy dołączycie do popularnej akcji w tym roku?

Ulicami stolicy przejdzie Marsz Szlachetnej Paczki. "Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno"
dd5s4fd
dd5s4fd

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Marsz Szlachetnej Paczki. - Będziemy manifestować to, że lubimy ludzi u2013 tłumaczy ks. Jacek Wiosna Stryczek, twórca ogólno światowej akcji. Finał odbędzie się 9-10 grudnia.

18 listopada będzie otwarta od samego rana Baza Rodzin, ale uroczyście ogłosimy to w samo południe. We wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się marsze z udziałem wolontariuszy i przyjaciół Paczki, którzy będą zachęcać do pomocy rodzinom włączonym do projektu i dzieciom z Akademii Przyszłości.

- Będziemy manifestować to, że lubimy ludzi u2013 tłumaczy ks. Jacek Wiosna Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki. u2013 Dokonujemy rewolucji, ale to jedyna rewolucja, w której nie ma ofiar. Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno. Nie chodzi jedynie o to, kim ludzie są, ale kim mogą się stać. Bo zaangażować się możesz w każdej chwili. Możesz być wolontariuszem, możesz być darczyńcą, możesz być kierowcą, który przewiezie paczkę. Po prostu dołącz i rób to razem z nami - dodaje.

Najbardziej spektakularny przemarsz będzie miał miejsce w Warszawie, gdzie spod pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wolontariusze wyruszą w kierunku Placu Zamkowego. Tam również pojawi się ks. Jacek Stryczek.

Zeszłoroczne marsze zgromadziły aż 14 tys. ludzi w 16 miastach. Oprócz wolontariuszy nie zabrakło znanych aktorów i sportowców, byli także m.in. szczudlarze, orkiestry i mnóstwo rodzin z dziećmi. Podobnie będzie w tym roku.

dd5s4fd

Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku 11 100 wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Organizatorzy szacują, że podczas XVII edycji PACZKI liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy.

Wolontariusze, którzy spotykają się z rodzinami, poznają ich historie i określają, jaka pomoc da im szansę na trwałe wyjście z trudnej sytuacji i będzie dla nich impulsem do zmiany.

W sobotę 18 listopada o 9.00 na stronie www.szlachetnapaczka.pl udostępniona zostanie baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, 9-10 grudnia.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Willa Jaruzelskich pod lupą. Prokuratura*wszczęła śledztwo*

dd5s4fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd5s4fd
Więcej tematów