Trwa ładowanie...

Ukraińcy mają swój związek zawodowy w Warszawie

Kolejne oddziały będą w przyszłości otwierane w innych polskich miastach.

Ukraińcy mają swój związek zawodowy w Warszawie
djmrly0
djmrly0

W Polsce jest zatrudnionych około milion Ukraińców. Pracują w branży budowlanej, transportowej, rolnictwie czy gastronomii. Od teraz ich interesy będą reprezentowane przez związek zawodowy, którego główna siedziba będzie zlokalizowana w stolicy.

Celem związku jest ochrona ukraińskich pracowników przed oszustwami pracodawców. Jak twierdzi Vitaliy Makhinko lider ruchu Trudova Solidarnist: - Ukraińcy, chętni do pracy w Polsce są często wykorzystywani zarówno przez polskich jak i ukraińskich szefów.

Ów związek zawodowy, z siedzibą w Warszawie będzie częścią wspomnianego ruchu Trudova Solidarnist, który jednoczy wszystkich pracujących obywateli zza wschodniej granicy. Vitaliy Makhinko zapewnia, że kolejne oddziały będą w przyszłości otwierane w innych polskich miastach.

Powstanie ukraińskiego związku zawodowego na terenie Polski jest rezultatem rozmów pomiędzy Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych, na czele z Janem Guzą a przewodniczącym Stowarzyszenia „Ukraina-Polska”, Jurija Kariagina. 25 marca w Kijowie został przez nich podpisany specjalny protokół, który zobowiązuje do wspólnego działania na rzecz poprawy warunków pracy Ukraińców w Polsce, a także ich lepszego wynagrodzenia.

djmrly0

Co więcej, polski rząd deklaruje wprowadzenie przepisów od 2017 roku, które zapewnią wyrównanie wynagrodzeń dla obcokrajowców z tymi dla pracowników z Polski.

djmrly0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djmrly0
Więcej tematów