Trwa ładowanie...

Tunel pod Polem Mokotowskim. Pomysł radnego PiS

Filip Frąckowiak złożył interpelację, w której wyjaśnia, że tunel miałby przechodzić między ulicą Batorego na Mokotowie a skrzyżowaniem Banacha i Żwirki i Wigury na Ochocie. Radny argumentuje, że tunel odkorkowałby Mokotów. -To bardzo zły pomysł - mówi WawaLove Ewa Malinowska-Grupińska przewodnicząca Rady Warszawy.

Tunel pod Polem Mokotowskim. Pomysł radnego PiSŹródło: flickr.com
d2dz3xo
d2dz3xo

Pomysł budowy tunelu pod Polem Mokotowskim spotkał się z negatywnymi reakcjami. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" głównym powodem sprzeciwu dla oponentów jest zbyt kosztowna inwestycja, która nie przyniesie rezultatów. - Budowa tunelu pod Polem Mokotowskim to bardzo zły pomysł. Planowana jest linia tramwajowa z Wilanowa na Wolę, która jest mniej inwazyjna i tańsza, a trakcje tramwajowe są bardziej przyjazne dla środowiska, niż powiększanie ruchu dla samochodów - mówi WawaLove Ewa Malinowska-Grupińska.

Pomysłowi sprzeciwiła się również wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, która wyjaśniła, że projekt jest nie do przyjęcia, gdyż takiego połączenia nie ma w planie zagospodarowania miasta.

Zobacz wideo: Najwyższe emerytury w Polsce

Z kolei Łukasz Puchalski, szef ZDM argumentuje, że inwestycja byłaby kosztowna. "Jeśli budować tunel pod Polem i nie wyciąć przy tym setek drzew, trzeba by go ryć głęboko, pewnie taką tarczą jak metro. Pytanie, czy nie szkoda pieniędzy. Bo to kosztowałoby tyle, co dwie stacje metra - mówił "Gazecie Wyborczej" Puchalski.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Nie wiesz co robić w walentynki? Oto kilka nietypowych propozycji

d2dz3xo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dz3xo
Więcej tematów