Trwa ładowanie...

The New York Times: Prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie

• Zagraniczna prasa pisze o "Czarnym Proteście" w Warszawie
• The New York Times zwraca uwagę, że prawo aborcyjne w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie
• Dziennik wskazuje, że duży wpływ na polskie prawodawstwo ma Kościół Katolicki

The New York Times: Prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w EuropieŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d4e7lpf
d4e7lpf

WARSZAWA, Polska - Tysiące Polek ubranych na czarno protestowało w sobotę przed parlamentem przeciwko projektowi o całkowitym zakazie aborcji. Uczestnicy zgromadzenia nazwanego "Czarnym Protestem" mówili, że całkowity zakaz aborcji obejmujący ofiary gwałtów czy kobiety, których życie jest zagrożone przez ciążę, jest barbarzyństwem. Prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie. - pisze The New York Times.

Dziennik podkreśla, że organizatorzy protestu wybrali kolor czarny jako symbol żałoby w kontekście utraconych praw. Propozycja całkowitego zakazu aborcji była iskrą zapalną dla narastającego napięcia społecznego wobec konserwatywnego prawa i partii rządzącej, która rok temu wygrała wybory i posiada większość głosów w parlamencie. Propozycja zaostrzenia prawa jest projektem obywatelskim, pod którym podpisało się 450 tys. obywateli. - czytamy na łamach gazety.

New York Times wskazuje, że obecnie w Polsce aborcja dozwolona jest tylko w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu kobiety, jest wynikiem gwałtu lub płód posiada poważne wady. Projekt liberalizacji aborcji dopuszczający usunięcie płodu do 12 tygodnia ciąży został odrzucony.

d4e7lpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e7lpf
Więcej tematów