RegionalneWarszawaŚwięto policji - masa atrakcji!

Święto policji - masa atrakcji!

W sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i występy policyjnych orkiestr, a także wziąć udział w rodzinnym pikniku

Święto policji - masa atrakcji!

19.07.2013 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

24 lipca co roku obchodzimy Święto Policji. Imprezy towarzyszące temu świętu odbędą się w Warszawie w najbliższy weekend 20-21 lipca. Co będzie się działo podczas obchodów święta policji? Poniżej przedstawiamy program.

W sobotę od godz. 11:00 na Placu Zamkowym będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i wyposażenia policyjnego. O godzinie 12:00 na Zamku Królewskim rozpocznie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i służbowych.

W godz. 11:30-12:45, na Rynku Nowego Miasta wystąpią orkiestry policyjne z Polski oraz Ukrainy. O godz. 13:15 muzycy przeniosą się na pl. Zamkowy. Tam odbędzie się promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz ślubowanie nowo przyjętych policjantów ze stołecznego oddziału prewencji. Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymają też laureaci konkursu "Policjant, który mi pomógł". Odbędzie się również defilada kompanii i orkiestry reprezentacyjnych Komendy Stołecznej Policji.

W niedzielę w godz. 13:00-20:00 na Agrykoli odbędzie się piknik rodzinny. Na wystawie policyjnego sprzętu będą m.in. opancerzone pojazdy należące do Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji i szkoły w Szczytnie oraz mobilne stanowisko dowodzenia. Swoje wyposażenie zaprezentują antyterroryści i pirotechnicy. W planach są także pokazy koni i tresury psów służbowych oraz symulator dachowania. Wystąpią też policyjne orkiestry oraz zespoły rockowe i disco polo. O godz. 15:00 rozpocznie się mecz piłki nożnej, w którym zagrają reprezentacje polskiej i niemieckiej policji.

Święto Policji obchodzimy 24 lipca. Tego dnia w 1919 r. Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Po wojnie Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego formalnie powołał Milicję Obywatelską, która faktycznie istniała już od dwóch miesięcy na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. 6 kwietnia 1990 roku Sejm rozwiązał MO, a na jej miejsce powołał policję.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Komentarze (0)