Trwa ładowanie...

Strefa płatnego parkowania w Warszawie coraz większa. Kolejne parkomaty na Woli i Pradze

Ponad 600 nowych urządzeń pojawi się na Woli i Pradze – to decyzja Zarządu Dróg Miejskich. W przyszłym tygodniu ruszają konsultacje z mieszkańcami. W tej chwili w Warszawie jest około 1700 parkomatów.

Strefa płatnego parkowania w Warszawie coraz większa. Kolejne parkomaty na Woli i PradzeŹródło: PAP, fot: PAP
d30lofv
d30lofv

Strefę płatnego parkowania w Warszawie ostatnio poszerzono 6 lat temu. Wtedy automaty pojawiły się na m.in. w niektórych miejscach Pragi, Muranowa, Ochoty oraz w pobliżu Łazienek Królewskich.

Okazało się wtedy, że przy porządkowaniu miejsc parkingowych, ich liczba zmniejszyła się na niektórych ulicach nawet o 40 proc. – przypomina "Gazeta Stołeczna". Stało się tak, ponieważ zlikwidowano nielegalne miejsca, m.in. w pobliżu przejść dla pieszych.

Aby tak się nie stało tym razem, ZDM zaplanował spotkania informacyjne z mieszkańcami Pragi i Woli. W sumie będzie ich 20. Pierwsze 14 październik w Wolskim Centrum Kultury.

d30lofv

– Wyłożymy nasze projekty na stół. Na podstawie uwag na ulicach powstanie docelowa organizacja ruchu – mówi "GW" dyrektor Łukasz Puchalski.

Dodaje, że mieszkańcy Woli i Pragi poznają wyliczenia, jak zajęte są miejsca postojowe w poszczególnych porach dnia. - Płatną strefę formalnie możemy wprowadzić tam, gdzie wykażemy deficyt miejsc parkingowych - uzupełnił szef ZDM.

Parkomaty pojawią się wzdłuż drugiej linii metra. – Nowe stacje kolejki i nowe biurowce, które wkrótce się otworzą, mogą wpłynąć na to, jak wygląda sytuacja komunikacyjna – oceniają eksperci ZDM.

- Z jednej strony metro jest dużym udogodnieniem dla tutejszych mieszkańców. Ale z drugiej strony mieszkańcy ościennych dzielnic przyjeżdżają samochodem do metra, pozostawiając samochód na wiele godzin. I jest to sytuacja niekorzystna dla samych mieszkańców – mówi Karolina Gałęcka, rzecznik ZDM.

d30lofv

O rozszerzenie strefy płatnego parkowania apelowali mieszkańcy (na Pradze wniosek w tej sprawie podpisało ponad 1000 osób), radni oraz władze Woli i Pragi-Północ. Ostateczna decyzja o rozszerzeniu SPPN należy do Rady m.st. Warszawy. Jeśli radni zdecydują się na rozszerzenie strefy, parkomaty na ulicach Woli i Pragi-Północ pojawią się w 2020 r.

Źródło: ZDM, GW

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

d30lofv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30lofv
Więcej tematów