Trwa ładowanie...

Stadion Narodowy. Solidarni z Włochami

W czwartek wieczorem na Stadionie Narodowym w geście solidarności z Włochami został wyświetlony napis „Italy”. „Wesprzyjcie ich dziś swoimi myślami” – apelują władze stadionu.

Stadion Narodowy. Solidarni z WłochamiŹródło: Materiały prasowe
d2rqj6q
d2rqj6q

Napis wyświetlono, aby okazać wsparcie Włochom, szczególnie ciężko dotkniętym epidemią koronawirusa. Na elewacji wyświetliły się też słowa „zostań w domu”.

- Walcząc z koronawirusem okażmy naszą solidarność z Włochami! Wiedzieliście, że we włoskim hymnie narodowym znajduje się odwołanie do Polski? Wesprzyjcie ich dziś swoimi myślami – napisały władze stadionu na Facebooku.

Włochy odnotowały kolejnych 427 zgonów wywołanych chorobą COVID-19. Z powodu koronawirusa we Włoszech zmarło już 3 405 osób. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wirusa SARS-CoV-2 w tym kraju jest większa niż w Chinach.

d2rqj6q

Zakażonych koronawirusem we Włoszech jest 41 035 osób. W ciągu ostatniej doby potwierdzono więc kolejne 5 322 przypadki.

Od 10 marca cały kraj objęty jest kwarantanną. Zamknięto szkoły, uniwersytety, restauracje i sklepy. Wyjątkiem są sklepy spożywcze i apteki. Mieszkańcy mogą wychodzić z domu tylko z uzasadnionych powodów takich jak praca, zdrowie i inne pilne potrzeby np. zakupy. Pomimo wprowadzenia tych środków, liczba nowych przypadków i zgonów nadal rośnie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2rqj6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rqj6q
Więcej tematów