Trwa ładowanie...

Ruszył proces w sprawie warszawskiego Teatru Kamienica

Teraz sąd zadecyduje o jego dalszych losach.

Ruszył proces w sprawie warszawskiego Teatru Kamienica
d72i0rd
d72i0rd

Przypomnijmy, że wspólnota mieszkaniowa która wynajmuje piwnicę pod działalność teatru zdecydowała się na jej sprzedaż. Bez pytania o zdanie właścicieli: Emiliana Kamińskiego oraz Justyny Sieńczyłło, którzy zainwestowali m.in. w gruntowny remont pomieszczeń oraz ich wyposażenie. Niestety skomplikowany stan prawny nieruchomości spowodował, że sprawa będzie się od dziś toczyć przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Miasto, które posiada 65 proc. praw własności opowiedziało się zdecydowanie po stronie Teatru Kamienica, jednak ma je również biznesmen Adrian Accordi-Krawiec. Zdecydował się on na skierowanie sprawy na drogę prawną, ponieważ zamierza we własnym zakresie zagospodarować zarówno część strychu, jak i pomieszczeń przeznaczonych do tej pory pod działalność teatru. W sprawie każdego z nich toczą się już odrębne postępowania.

W obronie Kamienicy stanęli mieszkańcy Warszawy, z których niemal 150 tys. podpisało się pod specjalną petycją skierowaną m.in. do prezydenta RP Andrzeja Dudy, prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Ponadto władze stolicy złożyły w tej sprawie zawiadomienie do CBA o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd wspólnoty mieszkaniowej.

d72i0rd

Dobra wiadomość - Miasto przekazało sprawę do CBA!walczymy dalej, liczymy na Wasze wsparcie! @STOPdlazniszczeniateatru

— Ocalmy Kamienicę (@OcalmyKamienice)

- Miasto bardzo nam pomogło i zaangażowało się w sprawę - przyznał w wywiadzie dla WawaLove.pl Emilian Kamiński, właściciel Teatru Kamienica. - Jestem człowiekiem walki, walczyłem o ten teatr i nadal będę walczył. Włożyliśmy w niego wraz z żoną wszystkie swoje oszczędności - dodaje Kamiński.

Osobny list wystosowała również była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska. Napisała m.in. "Nie wyobrażamy sobie by z mapy naszego miasta miało zniknąć miejsce, które nie tylko proponuje warszawiakom teatr na najwyższym poziomie, ale prowadzi także szeroką działalność charytatywną, skierowaną do osób bezdomnych, niepełnosprawnych oraz licznych organizacji pozarządowych".

d72i0rd

O tym, czy Teatr Kamienica działający już od ponad siedmiu lat przy al. Solidarności 93 przetrwa, zdecyduje sąd . Jeśli werdykt okaże się niekorzystny dla tej stołecznej placówki kulturalnej, będzie to w praktyce oznaczało jej likwidację.

d72i0rd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72i0rd
Więcej tematów