Trwa ładowanie...

Ruszają pielgrzymki na Jasną Górę

Pielgrzymi mają do przejścia ponad 300 km. Dziś i jutro możliwe utrudnienia na warszawskich drogach

Ruszają pielgrzymki na Jasną Górę
d4l1ku2
d4l1ku2

Studenci i niepełnosprawni wyruszyli dziś z Warszawy na Jasną Górę, jutro wyruszą kolejni pielgrzymi. Mają do przebycia ponad 300 kilometrów. Choć w linii prostej odległość do Częstochowy wynosi o 100 km mniej, trasa piesza jest dłuższa. Na miejsce dotrą przed 15 sierpnia, kiedy to obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W porannym szczycie może być utrudniony przejazd w centrum, na Woli i Ochocie.

Studenci wyruszyli dzisiaj. 33. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna tradycyjnie wystartowała spod kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Bierze w niej udział około 3-4 tysięcy pątników, która wyruszyła dzisiaj. Wyjątek stanowiła pielgrzymka w 1991 roku, w której w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, odbywającymi się w Częstochowie, uczestniczyło około 12 tysięcy osób.

Dzisiaj również ruszyła Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus. Po mszy świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej po godz. 8:00 pątnicy w siedmiu grupach poszli w kierunku Otwocka. Do Częstochowy idą również niepełnosprawni. 22. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych wyruszyła dzisiaj o godzinie 7.30 sprzed kościoła św. Józefa przy ul. Deotymy. Trasa pierwszego dnia kończy się w Błoniu.

Z kolei jutro startuje jedna z najstarszych wędrówek na Jasną Górę. *Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę od 1711 roku wychodzi z kościoła Ojców Paulinów p.w. Ducha Świętego. Zapisy nadal trwają. *Pątnicy przejdąj jutro rano Podwalem, Senatorską, Elektoralną, Żelazną do Grójeckiej, a dalej al. Krakowską skierują się w stronę Janek i Tarczyna.

d4l1ku2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l1ku2
Więcej tematów