Trwa ładowanie...

Rozbudowa Arkadii i nowa aranżacja Galerii Mokotów [WIZUALIZACJE]

Oba projekty oparte są na koncepcji „Destinations”, czyli wyjątkowych miejsc spotkań.

Rozbudowa Arkadii i nowa aranżacja Galerii Mokotów [WIZUALIZACJE]
d1u69dh
d1u69dh

Firma Unibail-Rodamco, właściciel centrów handlowych Arkadia i Galeria Mokotów rozpoczyna w Warszawie inwestycje przewidziane na lata 2016/17. Wśród planów firmy na najbliższe miesiące jest m.in. potężna rozbudowa stołecznej Arkadii oraz wprowadzenie nowego konceptu „The Designer Gallery” w Galerii Mokotów. Oba projekty oparte są na koncepcji „Destinations”, czyli wyjątkowych miejsc spotkań.

Centrum Handlowe Arkadia powiększy się o kolejne 9 tys. mkw. Powstanie wielka strefa gastronomiczna, zmieni się fasada oraz teren przed wejściem do budynku. Wszystkie prace zakończą się w przyszłym roku.

- Klienci coraz częściej odwiedzają centra handlowe, by spotkać się ze znajomymi, zjeść, pójść do kina – miło spędzić czas, a nie robić zakupy w pośpiechu – mówi Jakub Skwarło, Director of Operations na Europę Centralną Unibail-Rodamco.

Rozbudowa CH Arkadia

Zielona, otwarta i bardziej przyjazna klientom. Arkadia ma zostać powiększona o kolejne 9 tys. mkw powierzchni. Przybędzie restauracji i punktów spotkań. - W czerwcu rozpocznie się realizacja inwestycji. Powstaną "destynacje", czyli miejsca spotkań. Chcemy, żeby każda osoba która wejdzie do Arkadii miała jak najlepsze wrażenie klienckie - tłumaczy Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający na region Europy Centralnej w Unibail-Rodamco. Zgodnie z zapowiedzią prace nie będą uciążliwe dla klientów. Ciężki sprzęt będzie wjeżdżał nocą, a większość sklepów będzie dalej funkcjonować.

d1u69dh

Wzorując się na innych galeriach handlowych w Europie Zachodniej, inwestor chce przeznaczyć specjalną przestrzeń dla potrzeb gastronomii. - Dining Plaza to niezwykła aranżacyjnie, różnorodna i bogata pod względem oferty przestrzeń restauracyjna, wydzielona od reszty centrum handlowego - tłumaczy Jakub Skwarło, przedstawiciel inwestora. Wewnątrz będzie dużo zieleni, dodatkowe toalety oraz eleganckie ruchome schody. Przeniesiona zostanie winda, a restauracje z parteru (poza dwoma) zostaną ulokowane właśnie na pierwszym piętrze.

Nowa fasada i fontanna

Zmieni się również elewacja tej części budynku. Główna fasada zostanie wysunięta w stronę Ronda Radosława. Przestrzeń będzie przeszkolona, doskonale widoczna z zewnątrz. Na dole przearanżowane zostanie wejście do Arkadii, przed nim powstanie plac zabaw oraz zadaszone miejsca dla rowerów. Nowa droga wewnętrzna umożliwi dojazd taksówek. Nowa będzie również fontanna.

Na remont zewnętrznej części centrum handlowego przeznaczone zostanie 3 mln zł. W sumie cały remont wyniesie aż 60 mln zł. Wszystkie prace powinny się zakończyć w kwietniu 2017 roku. Wtedy Arkadia będzie miała 115 tys. mkw powierzchni handlowej i stanie się jednym z trzech największych galerii handlowych w Polsce.

Lifting "Galerii Mokotów"

Galeria Mokotów od lat jest ważnym punktem na mapie zakupowej wszystkich tych, dla których najnowsze trendy w modzie stanowią ważny element decyzji zakupowych. Od listopada tego roku powierzchnia 3145 mkw., zlokalizowana na poziomie I centrum handlowego, stanie się jedynym w Polsce miejscem, gdzie miłośnicy łączenia designu, mody i sztuki zyskają nową przestrzeń, nie tylko zakupową – "The Designer Gallery".

d1u69dh

Prace nadające tej części zupełnie nowy wygląd obejmą powierzchnię 1800 mkw. i potrwają od czerwca do listopada br. Wartość inwestycji szacowana jest na 10 mln złotych.

Wyjątkowy projekt

Ten unikatowy koncept handlowy jest swoistym połączeniem usług, najnowocześniejszego designu i wyjatkowych marek premium. Dostępny do tej pory jedynie w Nicei i Sztokholmie, zawita już jesienią tego roku do warszawskiej Galerii Mokotów.

Strefa "The Designer Gallery" zostanie utworzona na poziomie I Galerii Mokotów. Do oferty obecnych już marek premium, najpopularniejszych światowych brandów i butików najlepszych polskich projektantów, dołączą sklepy typu: pop-up store, concept store oraz nowe sklepy i marki modowe niedostępne dotąd w Polsce, które na swój debiut na naszym rynku wybrały właśnie Galerię Mokotów.

Strefę utworzą 33 sklepy oraz dodatkowa przestrzeń o powierzchni 50 mkw., w której odbywać się będą wydarzenia organizowane przez najemców i Galerię Mokotów, ściśle związane z modą i sztuką. To tu organizowane będą wystawy, warsztaty czy pokazy mody. Elastyczna przestrzeń będzie sercem "The Designer Gallery", a wokół niego będą gromadzili się młodzi projektanci, twórcy i artyści. Ich prace i instalacje będą zmieniającą się częścią nowej architektury miejsca, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach oraz najwyższej jakości materiałach wykończenia, podkreślających artystyczny i nowatorski koncept, który niewątpliwie stanie się kolejnym wyróżnikiem Galerii Mokotów na mapie centrów handlowych Polski.

d1u69dh

Pokazy kolekcji projektantów

W ramach nowego projektu pojawią się wolnostojące konstrukcje – specjalnie zaprojektowanie miejsca sprzedaży, w których swoje kolekcje będą cyklicznie oferować projektanci i artyści. Przez ściśle określony czas zaproszeni do współpracy twórcy mody, biżuterii czy sztuki będą mieli szansę na zapoznanie klientów Galerii Mokotów ze swoimi propozycjami.

- Cykliczność i zmienność założona przy współpracy z projektantami gwarantuje atrakcyjność oferty dla klientów i dobrze wpisuje się w koncept prezentacji tego, co najnowsze i godne uwagi w świecie mody, sztuki czy designu - twierdzi inwestor.

Prace związane z rozbudową i rearanżacją centrów będą prowadzone tak, aby zgodnie z polityką czterech gwiazdek nie zakłócały normalnego ich funkcjonowania i w jak najmniejszym stopniu wpływały na komfort odwiedzających je klientów.

Źródło: (warszawa.naszemiasto.pl/wiadomoscihandlowe.pl)

d1u69dh
d1u69dh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u69dh
Więcej tematów