Trwa ładowanie...

Remont Dworca Centralnego. Rozkopią ulice w centrum?

W czerwcu ogłoszono przetarg na przygotowanie dokumentacji dotyczącej uszczelnienia konstrukcji dworca Warszawa Centralna, a także na wykonanie prac budowlanych

Remont Dworca Centralnego. Rozkopią ulice w centrum?
d1r69zj
d1r69zj

Powstał plan remontowy dla dworca Warszawa Centralna, zakładający dokończenie metamorfozy dworca do końca 2015 r. Do tego czasu obiekt powinien uzyskać nowoczesne parametry termiczne, w pełni funkcjonujące urządzenia zapewniające sprawną komunikację, ujednolicenie wyglądu wszystkich galerii podziemnych.

W czerwcu ogłoszono przetarg na przygotowanie dokumentacji dotyczącej uszczelnienia konstrukcji dworca Warszawa Centralna, a także na wykonanie prac budowlanych. ****

Teren robót ma częściowo nachodzić na al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskie. Wykonawca będzie musiał więc przygotować plan tymczasowej organizacji ruchu. Cały remont ma się skończyć w grudniu. Kolejarze chcą, by podczas usuwania starych izolacji i uszczelniania konstrukcji dworzec normalnie obsługiwał pasażerów.

d1r69zj

W tym roku poza uszczelnieniem dworca zaplanowano wymianę dziesięciu ciągów schodów ruchomych z galerii środkowej na poszczególne perony i montaż platform umożliwiających niepełnosprawnym dostanie się z podziemi dworca na przystanki komunikacji miejskiej. Wymiany schodów dokona firma Schindler Polska Sp. z o.o. Będzie ona odpowiadała nie tylko za demontaż obecnych i instalację nowych schodów, ale również za ich bieżące utrzymanie i konserwację przez okres 3 lat. Całościowy koszt inwestycji wynosi ok. 5,2 mln zł. PKP S.A. planuje również w przyszłych latach sukcesywną wymianę kolejnych ruchomych schodów i chodników na całym terenie dworca.

Kilka lat temu trwała dyskusja, czy przed Euro 2012 nie wyburzyć dworca Warszawa Centralna i nie wybudować nowego obiektu. Ostatecznie zdecydowano, że Centralny będzie wyremontowany.

d1r69zj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r69zj
Więcej tematów