Trwa ładowanie...

Przetarg na nowe stacje metra jeszcze w tym roku

Uda się, jeśli miasto dostanie unijne dofinansowanie

Przetarg na nowe stacje metra jeszcze w tym roku
d1cy4u8
d1cy4u8

Chodzi o tunel dla podziemnej kolejki od ronda Daszyńskiego na Wolę oraz od przystanku Dworzec Wileński w kierunku Targówka - czytamy na stronie "Życia Warszawy".

Budowa centralnego odcinka II linii metra ma się zakończyć 30 września tego roku. Do 30 listopada powinny być gotowe plany wraz z pozwoleniami na budowę dla trzech stacji metra od strony zachodniej oraz trzech ze strony północno-wschodniej - mówi Krzysztof Malawko, rzecznik warszawskiego metra. – Teoretycznie będzie wtedy można rozpisać przetarg na budowę tych sześciu stacji.

Chodzi o kolejne stacje: Wolska (skrzyżowanie Wolskiej z Płocką), Moczydło (Prymasa Tysiąclecia – Górczewska) i Księcia Janusza ( Górczewska ), a także o te na wschód od dworca Wileńskiego: Szwedzka (Strzelecka–Szwedzka), Targówek 1 (przy Ossowskiego i Pratulińskiej) oraz Targówek 2 (Trocka). Prace nad wszystkimi tymi stacjami mają być prowadzone w tym samym czasie.

d1cy4u8

Na razie nie ma pewności, czy przetarg na nowe stacje zostanie rozpisany jeszcze w 2014 r. Wszystko zależy od tego, czy miasto otrzyma dofinansowanie unijne. Na dokończenie II linii metra (31-kilometrowy odcinek od Targówka na Bemowo) potrzeba ok. 8 mld zł.

W następnej kolejności budowane mają być stacje na Bemowie. Tak obiecuje miasto. Chodzi o stacje: Wola Park, Powstańców Śląskich, Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska. Zachodni odcinek metra ma się kończyć w podwarszawskich Morach. Powstanie tam stacja techniczno-postojowa, na której pociągi będą zawracały - podobnie jak obecnie na Kabatach. *Część radnych z kolei chce, aby po drugiej stronie trasy, metro zakręcało z Targówka na Białołękę. *

d1cy4u8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cy4u8
Więcej tematów