Trwa ładowanie...

Przed Sejmem odbędzie się koncert. "W geście solidarności"

Od piątku 16 grudnia trwa protest opozycji

Przed Sejmem odbędzie się koncert. "W geście solidarności"
d1rpxzn
d1rpxzn

Obywatelski Komitet Inicjatywny „Solidarność/ Sejm jest nasz” przy wsparciu Komitetu Obrony Demokracji organizuje w środę koncert. Odbędzie się on o 19.30 przed siedzibą sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Jak informują organizatorzy, impreza zorganizowana została "w geście solidarności z posłami opozycji protestującymi w sejmie oraz osobami wspierającymi ich pod sejmem ".

Zagra m.in. kwartet smyczkowy Kroll Quartet, który przygotował na tę okazję tanga, utwory muzyki klasycznej oraz filmowej. Zespół chóralny "Ad Vocem" wykona najpiękniejsze polskie kolędy. Organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania, a także do występów solowych. - To właśnie tutaj, w Sejmie i przed Sejmem, rodzi się znów solidarność. To będzie dla nas zaszczyt i przyjemność zagrać, wspólnie zaśpiewać i przede wszystkim – spotkać się - mówi Marcin Król, pierwszy skrzypek Kroll Quartet.

Od piątku 16 grudnia w sali plenarnej sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Wcześniej w tej samej sali odbyło się posiedzenie klubu PiS. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum.

Przed sejmem protest posłów opozycji całodobową pikietą wspierają Obywatele RP oraz Obywatele Solidarnie w Akcji, z pomocą Bezpartyjnego Bloku Kobiecego, czyli warszawskiego Czarnego Protestu i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz Komitetu Obrony Demokracji - koderów z Warszawy i z całej Polski. Na wspólnie zorganizowanych „Świętach pod Sejmem” w Wigilię i w wieczór wigilijny pod sejmem spotkało się ponad 1000 osób.

d1rpxzn
d1rpxzn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rpxzn
Więcej tematów