Trwa ładowanie...

Protest Greenpeace'u trwa. Spędzili noc na dachu i ponownie wywiesili baner

Aktywistki i aktywiści Greenpeace, w imieniu wszystkich Obrońców Puszczy, wspięli się na budynek Ministerstwo Środowiska i apelują o jedyny skuteczny ratunek dla Puszczy Białowieskiej: objęcie całego jej obszaru parkiem narodowym.

Protest Greenpeace'u trwa. Spędzili noc na dachu i ponownie wywiesili baner
d109ndi
d109ndi

Aktywiści Greenpeace Polska nie odpuszczają. Spędzili 24 godziny na dachu Ministerstwa Środowiska i ponownie wywiesili wielki baner na ścianie budynku. W ten sposób wyrażają swój sprzeciw wobec planowanej wycince drzew na terenie Puszczy Białowieskiej.

- Po długiej i chłodnej nocy na dachu Ministerstwa Środowiska ponownie rozwiesiliśmybaner. Nasza ekipa aktywistów już 24 godziny protestuje przeciwko zwiększeniu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Wszyscy są zmęczeni i zmarznięci, ale cały czas bardzo mocno zdeterminowani, żeby w imieniu setek tysięcy Polaków bronić naszego skarbu narodowego - poinformował na swoim profilu facebookowym Greenpeace Polska.

Zatrąb dla słyszymy was i pozdrawiamy z obozu , ul. Wawelska bo

— Obrońcy Puszczy (@ObroncyPuszczy)

d109ndi

- Jesteśmy tutaj po to, aby chronić Puszczę Białowieską - powiedziała na antenie tvn24 Katarzyna Jagiełło z Greenpeace. - Minister Jan Szyszko ignoruje głos najważniejszych instytucji naukowych w Polsce. Kierujemy pytanie do premier Beaty Szydło i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, chcemy powrotu do koncepcji przygotowanej przez zespółLecha Kaczyńskiego - dodaje.

Minister zaprasza

Minister Środowiska Jan Szyszko zadeklarował chęć spotkania z aktywistami, aby porozmawiać na temat przyszłości Puszczy Białowieskiej.

prof. : Chętnie spotkam się z w , aby porozmawiać o jej przyszłości.

— Min. Środowiska (@MinSrodowiska)

d109ndi

W odpowiedzi od działaczy Greenpeace'u otrzymał zwrotną informację o tym, iż ten pomysł pojawił się o 4 miesiące za późno ze strony Ministerstwa Środowiska. - Czekamy na reakcję premier Beaty Szydło - poinformowali aktywiści.

4 mies. za późno. Jan Szyszko zabrnął za daleko w szkodliwych decyzjach dot. . Czekamy na

— Greenpeace Polska (@Greenpeace_PL)

- Słowa wsparcia mile widziane! - zaapelowali na Facebooku wolontariusze Greenpeace Polska. Zaprezentowano także zdjęcie z dachu Ministerstwa, na którym prowadzony jest protest oraz zwołano konferencję.

d109ndi

Konf.pras. nt. . Godzina 11, cafe Kwadratowa. Skwer. ks. Salamuchy

— Greenpeace Polska (@Greenpeace_PL)

Działacze Greenpeace Polska weszli we wtorek rano na dach budynku Ministerstwa Środowiska i rozwiesili baner "Cała Puszcza Parkiem Narodowym", protestując przeciwko planowanej wycince drzew zaatakowanych przez kornika drukarza na terenie Puszczy Białowieskiej.

d109ndi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d109ndi
Więcej tematów