Trwa ładowanie...

Prószy śnieg. Na ulice Warszawy wyjechały 164 posypywarki

Akcja Zarządu Oczyszczania Miasta potrwa trzy godziny.

Prószy śnieg. Na ulice Warszawy wyjechały 164 posypywarki
d3helll
d3helll

164 posypywarki pojawiły się na warszawskich ulicach. Od godz. 12:30 zabezpieczają nawierzchnie jezdni przed śliskością zimową. Akcja potrwa co najmniej 3 godziny i obejmie ponad 1400 km stołecznych ulic.

Kolejne działania Zarząd Oczyszczania Miasta zleci biorąc pod uwagę stan nawierzchni ulic, dane meteorologiczne i prognozy pogody.

Do Zarządu Oczyszczania Miasta należy między innymi obowiązek usuwanie śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z przejść dla pieszych na skrzyżowaniach głównych ulic, z dojść do stacji metra czy z kładek i mostów. Drogowcy na zlecenie ZOM usuwają również śnieg i lód z z miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, z głównych alejek parkowych oraz z chodników wokół parków administrowanych przez ZOM oraz z dróg rowerowych.

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. 40% stołecznych dróg. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie Urzędów Dzielnic. Za chodniki wzdłuż nieruchomości i dachy budynków odpowiada administrator, zarządca osiedla lub właściciel nieruchomości.

d3helll

Odpowiednie służby całodobowo monitoruje rzeczywisty stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością.

d3helll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3helll
Więcej tematów