Trwa ładowanie...

Prof. Chazan przedstawia ratuszowi zastrzeżenia po kontroli [wideo]

Ratusz przygotuje odpowiedź w ciągu kilkunastu następnym dni

Prof. Chazan przedstawia ratuszowi zastrzeżenia po kontroli [wideo]
d1ao6tb
d1ao6tb

Ratusz otrzymał dziś zastrzeżenia prof. Bogdana Chazana do ustaleń miejskiej kontroli ws. pacjentki szpitala im. Św. Rodziny. Kobiecie , mimo przesłanek medycznych, odmówiono aborcji. Końcowy raport ratusza ma być gotowy za kilkanaście dni.

Profesor Chazan przy swojej odmowie wykonania zabiegu aborcji powołał się na klauzulę sumienia. Nie wskazał on jednak pacjentce, do czego zobowiązują go przepisy, innego lekarza lub placówki, gdzie kobieta mogłaby wykonać zabieg. Kobieta oskarżyła lekarza, że ten przetrzymał ją do czasu, gdy zabieg był już nielegalny do wykonania. Kobieta zgłosiła się do niego w 22. tygodniu ciąży, gdy aborcja byłaby jeszcze zgodna z prawem. Z "niewadomych przyczyn" badania przeciągnęły się aż do 25. tygodnia.

Dziecko urodziło się w bardzo złym stanie, stwierdzono ogromne wady rozwojowe*. Miało wady głowy, twarzy, nie miało czaszki, prawie nie miało mózgu. Takich wad nie można leczyć. Zmarło 9 lipca br. *

d1ao6tb

Zastrzeżenia prof. Chazana dotarły do ratusza pocztą elektroniczną. Ratusz przygotuje odpowiedź w ciągu kilkunastu następnym dni.

Ratusz nie chciał ujawnić treści zastrzeżeń szpitala do upublicznionych wyników przeprowadzonej kontroli. Opublikowała je jednak fundacja Instytut na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris", której eksperci je konsultowali.

d1ao6tb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ao6tb
Więcej tematów