Trwa ładowanie...

Prawie 100 tys. aut na dobę na moście Łazienkowskim

Właśnie zostały dokonane pierwsze pomiary ruchu na odbudowanej przeprawie.

Prawie 100 tys. aut na dobę na moście Łazienkowskim
d4bd8d1
d4bd8d1

Tydzień po otwarciu mostu Łazienkowskiego jeździ nim już ponad 95 tys. aut na dobę; w październiku ubiegłego roku z tej przeprawy każdego dnia korzystało ponad 104 tys. kierowców - podał stołeczny ratusz. Jak przypomniały w środę władze stolicy, na Łazienkowski wróciły także autobusy: w godzinach szczytu przejeżdża nim 80 pojazdów na godzinę, przewożąc tysiące pasażerów. Mostem kursuje obecnie 13 linii.

Zarząd Dróg Miejskich ocenił, że kierowcy prywatnych aut bardzo szybko wrócili z tras objazdowych na odbudowaną przeprawę, dzięki czemu wyraźnie zmniejszył się ruch m.in. na ulicach Saskiej Kępy. Według pomiarów ZDM z 3 listopada odbudowanym mostem przejeżdżało ponad 95 tys. aut na dobę; w kierunku zachodnim - 47 tys. 749 aut, a w kierunku wschodnim - 47 tys. 364. Dla porównania: w październiku 2014 r., według danych ZDM, przeprawę pokonywało ponad 104 tys. pojazdów na dobę.

Nawet 80 autobusów na godz. i 95 tys. samochodów na dobę - tak wykorzystujemy wyremontowany

— Agnieszka Kłąb (@AgaKlab)

d4bd8d1

Most Łazienkowski został ponownie otwarty 28 października. 14 lutego br. doszło do pożaru tej przeprawy. Ogień był gaszony przez 12 godzin, a temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza. Wyłączenie mostu z ruchu spowodowało znaczne utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo szacowano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji. Remont przeprawy wykonało konsorcjum PORR Polska Infrastructure i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor". Koszt odbudowy mostu wyniósł ponad 100 mln zł, z czego połowę przekazał rząd.

Źródło: PAP

Przeczytajcie też: Prezydent Warszawy obchodzi dziś urodziny

d4bd8d1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bd8d1
Więcej tematów