Trwa ładowanie...

Potańcówka nad Wisłą. Naucz się kultowych, warszawskich tańców

Muzyka na żywo, dawne rytmy i Warszawa w tle

Potańcówka nad Wisłą. Naucz się kultowych, warszawskich tańców
d2e8kzq
d2e8kzq

Kolejny wieczór cyklu Teatr nad Wisłą będzie okazją do nauki tańców rodem z przedmieścia dawnej Warszawy. 7 lipca o godz. 20.00 w klubie Pomost 511 (Bulwar Flotylli Wiślanej), aktorzy Teatru Pijana Sypialnia będą czekać na każdego, kto chciałby poczuć się jak na potańcówce w dawnej Warszawie.

Artyści Teatru Pijana Sypialnia razem z choreografem Mariuszem Żwierko będą uczyć polki i walczyka. Będzie również wspólne śpiewanie przedwojennych szlagierów. Największą popularnością cieszy się zawsze piosenka o… rydzu. Wszystko do muzyki na żywo. Organizatorzy stawiają jednak jeden warunek - trzeba przywdziać wygodne buty.

W minionym roku to wydarzenie przyciągnęło tłumy warszawiaków. I tym razem widok kilkuset osób tańczących polkę i walczyka może być oszałamiający. Przyjść może każdy - niezależnie od wieku i doświadczenia w tańcu. To ma być dobra zabawa, z której uczestnicy będą czerpać samą przyjemność. Wstęp na warszawską potańcówkę jest bezpłatny.

Teatr Pijana Sypialnia został założony przez aktorów, śpiewaków, tancerzy i muzyków w 2013 roku. Zjawisko Pijanej Sypialni określa się mianem „teatru vintage” lub „teatrem warszawskim” Ich widowiska wyróżniają się muzyką na żywo wykonywaną przez orkiestrę, chór i solistów. Są laureatami festiwali teatralnych w całym kraju. Zostali zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie, gdzie prezentują się najlepsze teatry tego typu z całego świata. W Warszawie znani z występów w zupełnie nieteatralnych miejscach. Grają na ulicy, starych podwórkach, a nawet… w barach mlecznych.

d2e8kzq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e8kzq
Więcej tematów