Trwa ładowanie...

Poseł PiS o Marszu Wolności: "Gdyby tej wolności nie było, spacerowaliby po spacerniaku"

"Marsz był dowodem, że ustawa antyterrorystyczna działa bardzo dobrze".

Poseł PiS o Marszu Wolności: "Gdyby tej wolności nie było, spacerowaliby po spacerniaku"
d18obl1
d18obl1

- Policjanci nie strzelali do nikogo, ani nie kopali, jak miało to miejsce za czasów PO - oznajmił Dominik Tarczyński, komentując sobotni marsz Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. "Ludzkie pany! Można chodzić po ulicach Warszawy... Dziękujemy!" - drwią internauci.

W "Marszu Wolności" wzięło udział tysiące uczestników, jednak ile dokładnie - nie wiadomo. Rozbieżności w szacunkach okazały się olbrzymie. Podczas gdy stołeczna policja informowała o 9 tys. maszerujących, ratusz donosił o ponad 90 tys. Szef PO Grzegorz Schetyna, przemawiając na Placu Konstytucji, stwierdził z kolei, że w marszu wzięło udział jeszcze więcej - ponad 100 tys. osób.

Nie zabrakło mocnych słów w kierunku ekipy rządzącej. Schetyna zapowiedział "rozliczenie" PiS-u za łamanie prawa. Podkreślał, że sobotni marsz był dla następnych pokoleń. - To im obiecujemy wolną Polskę, Polskę podmiotową, Polskę dumną, demokratyczną - mówił szef Platformy. - Tu jest Polska, tu jest Polska! - odpowiedział zgromadzony na Placu Konstytucji tłum.

d18obl1

"Kłamią dalej"

Co na to Tarczyński? - Policjanci nie strzelali do nikogo, ani nie kopali, jak miało to miejsce za czasów PO (...) Policja ochraniała tych, którzy mieli ochotę maszerować - tłumaczył na antenie TVP Info. Jego zdaniem, marsz "był dowodem, że ustawa antyterrorystyczna działa bardzo dobrze". Tarczyński dorzucił do tego, że PiS "realizuje obietnice wyborcze, a oni jak kłamali tak kłamią dalej". Dodał też, że opozycji "chodzi tylko o lansowanie się i polityczną hucpę.
I wszystko byłoby do przełknięcia, gdyby nie jedno niefortunne porównanie, które możecie usłyszeć tutaj:

. w : gdyby tej wolności nie było, spacerowaliby po spacerniaku, a nie po ulicach Warszawy

— TVP Info (@tvp_info)

"W PRL też była wolność"

d18obl1

"Ludzkie pany! Można chodzić po ulicach Warszawy... Dziękujemy!" - nie kryją oburzenia internauci. Podkreślają, iż "to, że ludzie nie siedzą w więzieniu, nie znaczy, że są wolni", a "w PRL też była wolność na ulicach, ale na krótko, a potem spacerniak". "Jak tak dalej pójdzie, to i spacerniak się znajdzie" - podkreślają.

Krytyką pod własnym adresem najwyraźniej nie przejmuje się tym sam Tarczyński, który z dumą rozpowszechnia na Twitterze wpis TVP Info.

źródło: wp.pl

d18obl1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18obl1
Więcej tematów