Trwa ładowanie...

Ponad 200 stacji Veturilo w Warszawie. Będą kolejne

Inwestycje w rowery miejskie są opłacalne dla prywatnych firm.

Ponad 200 stacji Veturilo w Warszawie. Będą kolejne
d299ncm
d299ncm

Dwie nowe stacje pojawiły się w popularnym Mordorze. Wiele korporacji ulokowanych na biurowym Służewcu zauważyło, że rower jest najlepszą formą transportu do pracy. Remonty, zakorkowane ulice czy po prostu popularność Veturilo skłoniły do inwestycji we własne stacje rowerowe. Jedna z nich pojawiła się przy kompleksie biurowym na ulicy Marynarskiej. Są też inne, już działające: przy Domaniewskiej oraz Krakowiaków.

Co warte podkreślenia, nowa stacja przy Marynarskiej to siódma, stworzona za prywatne pieniądze . Zainteresowanie taką formą dojazdu pracowników jest duże i najprawdopodobniej wkrótce zostaną stworzone następne. Rower może stanowić jedną z alternatywnych form transportu np. do stacji metra Wierzbno i Wilanowska. Wielu pracowników regularna dojeżdża też jednośladem ze swoich domów.

Dlatego ratusz rozpoczyna konsultacje społeczne, dotyczące kształtu systemu Veturilo już po 2016 roku. Wtedy to wygasa umowa z obecnym operatorem, firmą Nextbike Polska. W celu zebrania opinii warszawiaków zostanie zorganizowanych dziewięć warsztatów i spotkań konsultacyjnych. O sprawie pisaliśmy tutaj .

d299ncm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d299ncm
Więcej tematów