Trwa ładowanie...

Policja i FBI organizują ćwiczenia. Jest alert RCB

W związku z trudną sytuacją za wschodnią granicą, polska policja we współpracy z amerykańskim FBI rozpocznie kilkudniowe ćwiczenia "Wolf-Ram-23". Manewry rozpoczną się w Warszawie, możliwe będą utrudnienia w komunikacji.

Utrudnienia będą w szczególności dla podróżujących metremUtrudnienia będą w szczególności dla podróżujących metremŹródło: Adobe Stock, fot: DarSzach
d1vz2pj
d1vz2pj

Jak poinformowała policja, w dniach 17-19 kwietnia na terenie całej Polski odbędą się ćwiczenia pod kryptonimem "Wolf-Ram-23". Ich organizatorem jest Komenda Główna Policji we współpracy z amerykańskim Federalnym Biurem Śledczym (FBI).

"Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie Policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym" - podkreślono.

"Trudna sytuacja za wschodnią granicą, wymaga od wielu służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia" - przekazano w komunikacie.

d1vz2pj

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna i dziecko potrąceni na pasach. Koszmarne nagranie z Mazowsza

Zaznaczono, że ćwiczenia będą odbywać się "w warunkach zbliżonych do realnych", co ma pozwolić m.in. wypracować zasady współpracy z innymi podmiotami.

Alert RCB dla mieszkańców Warszawy

Ćwiczenia rozpoczną się w Warszawie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w związku z tym alert do mieszkańców stolicy.

"Uwaga! Dziś wieczorem 17.04 w Warszawie ćwiczenia antyterrorystyczne Policji. Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb" - napisano.

d1vz2pj

Policja precyzuje, że utrudnienia obejmą m.in. warszawskie metro. Odbędą się one z poniedziałku na wtorek między godz. 19:00 i 4:00 na stacjach Stare Bielany i Stadion Narodowy.

Czytaj wiecej:

Źródło: Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vz2pj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1vz2pj
Więcej tematów