Trwa ładowanie...

Podpórki dla rowerzystów wkrótce w Warszawie

Rozwiązanie jest już stosowane w innych miejscach w Polsce

Podpórki dla rowerzystów wkrótce w Warszawie
d2ye9qu
d2ye9qu

W maju na pięciu skrzyżowaniach pojawią się pierwsze podpórki dla rowerzystów - zapowiedział Łukasz Puchalski, pełnomocnik ratusza do spraw komunikacji rowerowej. Podpórki umożliwiają wygodne trzymanie się w oczekiwaniu na zmianę świateł i pozwalają na szybsze ruszenie. W jednym momencie może stanąć przy nich kilka osób. Rowerzyści mogą podeprzeć się o stojak ręką albo nogą, nie zsiadając z roweru.

Takie rozwiązanie znane jest z Kopenhagi - mieście uznawanym za jedno z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast na świecie. J*est ono już wprowadzone w innych miastach w Polsce, m.in. w Lublinie, Łodzi i Wrocławiu.* W Warszawie podpórki staną na początku u zbiegu ul. Sobieskiego z al. Witosa, Al. Ujazdowskich z Piękną, Żwirki i Wigury z Banacha, Koszykowej z al. Niepodległości i al. Prymasa Tysiąclecia z Kasprzaka.

Te lokalizacje wskazali w konsultacjach sami rowerzyści. Jeśli podpórki się przyjmą, będzie ich więcej- mówi Gazecie.pl Łukasz Puchalski.

d2ye9qu

W rejonach zabytkowych konstrukcje będą mniejsze - tylko na nogę, tak żeby nie kolidowały z krajobrazem okolicy. Na podpórkach, na wzór kopenhaski, pojawi się napis: "Dziękujemy, że wybrałeś rower".

d2ye9qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ye9qu
Więcej tematów