Trwa ładowanie...

PKP PLK od jutra rusza z akcją "Szlaban na ryzyko"

Kampania ma uświadomić kierowcom zagrożenie, wynikające z braku rozwagi i brawury przy przejazdach kolejowo-drogowych.

PKP PLK od jutra rusza z akcją "Szlaban na ryzyko"
d3iytv8
d3iytv8

Już od jutra ponad kilkanaście tysięcy ulotek przypominających o odpowiedzialnym zachowaniu trafi do kierujących i pieszych. Materiały zostaną rozdysponowane na kilkudziesięciu przejazdach w Polsce. Również w Warszawie i okolicach nie brakuje skrzyżowań oraz szlaków kolejowych o wysokim ryzyku, których przekraczanie powinno się wiązać z wyjątkową ostrożnością.

Dlatego kampania obejmie też rejon stolicy i Mazowsza. Akcje zainicjowały wspólnie PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Straż Ochrony Kolei. Wszystko w ramach kampanii "Bezpieczny przejazd". Naczelnym celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na skrzyżowaniach toru i drogi. Na szczęście, w ostatnich latach statystyki pokazują wyraźną poprawę w tym zakresie.

Od 2011 r. liczba wypadków zmniejszyła się o około 25%, natomiast poszkodowanych spadła aż o 44%. W samym 2014 r. odnotowano o 14% mniej wypadków w stosunku do roku poprzedniego. Organizatorzy kampanii liczą, że przyczyni się ona do dalszej poprawy tych statystyk, już za cały 2015 rok.

d3iytv8
d3iytv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iytv8
Więcej tematów