Trwa ładowanie...

Piraci drogowi na dyplomatycznych tablicach

Najczęściej przepisy ruchu drogowego łamią dyplomaci z Libii. Za nimi plasują się Rosjanie i Amerykanie. Straż miejska publikuje najnowsze dane

Piraci drogowi na dyplomatycznych tablicach
d3g8ltt
d3g8ltt

127 ujawnionych od początku roku przypadków niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez osoby posiadające immunitet dyplomatyczny, w tym tylko w marcu 46 przypadków. Natomiast w przypadku osób posiadających wykroczenia krajowe ujawniono w sumie 46 przypadków. Straż miejska publikuje najnowsze dane.

Najczęściej przepisy ruchu drogowego łamią dyplomaci z Libii. Za nimi plasują się Rosjanie i Amerykanie. Przestrzeganiem prawa nieszczególnie przejmują się również pracownicy placówek z Arabii Saudyjskiej, Ukrainy i Białorusi.

d3g8ltt

Jednak dyplomaci przestaną być bezkarni. W styczniu MSZ porozumiało się z policją, strażą miejską oraz inspekcją transportu drogowego. Służby zaczną karać piratów drogowych na dyplomatycznych tablicach. Okazuje się, że w 62 państwach świata drogówki nie honorują immunitetów i wystawiają polskim dyplomatom mandaty. Tak dzieje się na przykład we Francji, Japonii, USA i Szwecji. Jeśli oni nie respektują naszych immunitetów, my ich dyplomatów możemy potraktować podobnie - uznało polskie MSZ.

d3g8ltt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g8ltt
Więcej tematów