Trwa ładowanie...

Pierwsze urodziny MiTo

W najbliższy weekend będzie się działo! Warto zajrzeć na koncerty,wystawy i urodzinowe menu!

Pierwsze urodziny MiTo
d4ec1hy
d4ec1hy

Tego dnia w galerio-kawiarnio-księgarni czeka 15% rabatu na książki, albumy i pisma, specjalne menu urodzinowe oraz bogaty program, a w nim

9:00-13:00 Śniadanie urodzinowe

Dla tych, którzy po całym tygodniu pracy (albo i całym tygodniu zabawy) mają wreszcie czas na odpoczynek a pragną aktywnie i zdrowo spędzić weekend, na dobry początek, w każdą sobotę i w każdą niedzielę mamy specjalne śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Znajdziecie na nim wszystko to, na co czekaliście przez cały tydzień: świeże owoce, gorące wypieki, jajecznica wedle upodobania, deski wędlin i serów, słodkości i wiele, wiele więcej. Do tego jak zawsze świeża gazeta i najlepsza kawa. Jedynie 15zł i jesz ile chcesz. W czasie śniadania urodzinowego serwujemy rownież naleśniki i pancake z dodatkami, na słodko i słono. A poźniej, przez cały dzień: olbrzymi tęczowy tort, muffiny w barwach MiTo i całą noc: zestaw shotów MiTo, drinki kawowe m.in. Herbaciana pomarańcza, Jeżynowy rooibos, Orzechowa tequila, Mrożona kahlua.

d4ec1hy

9:00-12:00 Gry i zabawy część pierwsza 14:30-17:00 Gry i zabawy część druga
Będziecie mogli zagrać w Gran Turismo 5 (z prawdziwą kierownicą) na PlayStation na wielkim ekranie. Urządzimy dla Was wyścig po kawę. Na iPadach przygotowaliśmy konkurs Fruit Ninja. Jak zawsze znajdziecie u nas różne gry m.in. Monopoly, Angry Birds, Cut the Rope, DoodleJump, Jenga, Foosball, oraz liczne aplikacje m.in Star Walk, The Elements. Na zwycięzców we wszystkich kategoriach czekają nagrody.

13:30-14:30 „Białe jest białe, Czarne jest czarne”. Warsztaty kawowe

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ciągle jesteśmy zarzucani propozycjami kaw z przeróżnymi syropami smakowymi? Latte z toną karmelu i cukru? Piernikowa z kawałkami czekolady i bitą śmietaną? Pozycja w menu o nazwie "czarna kawa" rzeczywiście wygląda przy tym bardzo ubogo. Okazuje się jednak, że to właśnie kawa czarna może zawierać dużo bogatszy aromat. W czasie warsztatów przetestujemy, czy dobra czarna kawa rzeczywiście potrzebuje tylu dodatków, żeby dobrze smakować oraz sprawdzimy, czy kawa niskiej jakości pozbawiona tych „wspomagaczy” w ogóle może być smaczna.

15:00-17:30 Czytanie w ciemnościach

Czytanie w ciemnościach odbędzie się na poziomie – 1 w specjalnie na tę okoliczność zaaranżowanej przestrzeni. Każdy może przyjść z fragmentem własnej lub cudzej poezji lub prozy (opowiadania, felietonu, eseju, reportażu…) i odczytać go innym, ukrytym w ciemnościach. Prócz twórczości własnej zaprezentować można ulubione kawałki literatury polskiej i światowej, także w oryginale. Mamy nadzieję, że zabawa Wam się spodoba a lektura pociągnie za sobą ożywioną dyskusję. Zapowiedziało się już kilku nieznanych poetów i prozaików. Czekamy na dalsze zgłoszenia (piotr.rosol@mito.art.pl). Na uczestników czekają niespodzianki !!!

16:30-18:30 TATTOOLIZMANY czyli wytatuuj się bez igły. Pomoże Ci w tym FARMAZON (Diana Grabowska i Bruno Althamer)

W MiTo pod okiem dwójki młodych artystów Diany Grabowskiej i Bruna Althamera, właścicieli studia tatuażu Gokiburi, będziecie mogli samodzielnie wykonać sobie tatuaże. W dodatku bezboleśnie, bo bez użycia igły! Artyści udostępnią zbiórTATTOOLIZMANÓW: tatuaży w formie talizmanów/amuletów przeznaczonych do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby mających charakter ochronny, dziękczynny lub przyciągający. TATTOOLIZMANY To kolejna już akcja grupy FARMAZON. Poprzednia „COŚ WIĘCEJ NIŻ SZALIK” w MSW zakończyła się sukcesem i bogatą kolekcją szalików własnoręcznie zaprojektowanych przez odwiedzających.
Diana i Bruno o swoich projektach: „Nasze działania polegają na prowokowaniu reakcji- dialogu poprzez wykorzystywanie zjawisk takich jak stereotypy do zaprezentowania mocy indywidualności, która jest narzędziem samodoskonalenia i rozwoju. Wszelkie ideologie powstają z podstawowej i odwiecznej potrzeby sensu. Wyjaśniają to, co niezrozumiałe w radykalny sposób. Tworzą system, z którym wszelki dialog staje się trudny bądź niemożliwy. Widzimy niebezpieczeństwo w przyjmowaniu gotowych idei, ideologii, nieświadomym konsumowaniu ich i podpisywaniu się pod nimi. Bezmyślne popieranie ich prowadzi do popularyzacji na ogromną skalę i właśnie to staje się jedynym niepodważalnym dowodem ich autentyczności. (patrz religia, partie, kluby sportowe) rażąca jest łatwość, z jaką ludzie przyjmują, popierają i afirmują gotowe systemy myślowe. Taka postawa zwalnia z odpowiedzialności za własne myślenie i w olbrzymiej mierze ogranicza rozwój.

d4ec1hy

19:00-20:00 Recital Niny Nu oraz Set DJski Electhrobbeat
Nina Nu wystąpi z zespołem w składzie: Paweł Gawlik, Hubert Pawlik, Miki Wielecki z mini recitalem, na który składać się będą piosenki z najnowszego albumu „Szepty”, wydanego z końcem maja 2012 roku przez Luna Music. Następnie Electhrobbeat zaprezentuje swój set DJski z remixami wchodzącymi w skład albumu.
Monika Wierzbicka to wokalistka obdarzona doskonałym i charakterystycznym głosem. Znana z takich (dawnych i obecnych) zespołów jak: Analog, Wiolonczele z miasta, Bonarek & Wierzbicka, terenNowy.live, Żywiołak. Jako laureatka wrocławskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, oraz osoba, która użycza swojego głosu postaciom rysunkowym, Monika podjęła kolejne wyzwanie aktorskie – stworzyła swoje sceniczne alter ego. Wynikiem tej kreacji jest nowe zjawisko na naszym rynku muzycznym – Nina Nu. A jej debiutem fonograficznym album „Szepty”, wydany przez utytułowaną wrocławską oficynę „Luna”, znaną z osiągnięć w promowaniu muzyki niezależnej. Piosenki zawarte na płycie „Szepty” to refleksyjne teksty autorstwa Niny Nu (z wyjątkiem „Ja Kilkunastoletnia” będącego piosenkową wersją wiersza W. Szymborskiej). Ścieżki muzyczne, stworzone przez Ninę i grupę jej przyjaciół, uzupełniają wysmakowaną stronę tekstową i obracają się między avant-popem i balladą alternatywną. Dwanaście piosenek zawartych na albumie, tworzy logiczną i
spójną opowieść o życiu wewnętrznym kobiety żyjącej w XXI w. w centrum Europy. Do podstawowego albumu dołączona jest druga płyta z remixami –„Mixszepty”. Zawarte na nim nowoczesne wersje utworów zadowolą zarówno zwolenników zabaw tanecznych jak i miłośników elektronicznych eksperymentów. Autorem remisów jest Electhrobbeat. Więcej informacji www.ninanu.art.pl . Płyta dostępna w MiTo !!!

20:30 WSZYSCY ŚWIĘCI JAPOŃSKIEJ TELEWIZJI. Otwarcie wystawy Weroniki Szpalerkiej
Cykl „Wszyscy Święci Japońskiej Telewizji”, to jeden z owoców półtorarocznego pobytu artystki w Japonii. Obrazy przedstawiają aktorów popularnego w Japonii serialu telewizyjnego, jako świętych chrześcijańskich. Artystka próbuje w ten sposób odnaleźć dla siebie w nowym, pozornie obcym, świecie; znane sobie, uniwersalne elementy. Cechy charakteru objawiające się w rysach twarzy i sposobie „noszenia się” są tu łącznikiem między dobrze znanymi z własnego kręgu kulturowego osobami świętych i bohaterami nowego, dla artystki, świata.
VERONA (Weronika Szpalerska), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zajmuje się malarstwem i architekturą wnętrz. W latach 2008-1010 prowadziła na Tama Art University w Tokio pracę badawczą poświęconą połączeniu elementów malarskich i wnętrzarskich w japońskiej idei parawanu. W tym czasie porzuciła uprawianą dotąd abstrakcję geometryczną na rzecz malarstwa figuratywnego, będącego poszukiwanym połączeniem dekoracyjności i głębi znaczeniowej.

21:00-03:00 Z cyklu „Before You Die”. Koncert Trzech Tenorów: GrooveStation, Maletz i Plast!C Youth
Zanim umrzesz nad ranem w jednym z warszawskich klubów, wpadaj do MiTo na before z prawdziwego zdarzenia. Znajdziesz tu zakąski przekąski, pobudzające napoje kawowe, wysmakowane drinki. Tego dnia zagrają dla Ciebie GrooveStation, Maletz & Plast!C Youth. Nad wszystkim czuwać będzie ProcentKultury.pl. Ruszamy o 21:00 w MiTo i nie wiadomo kiedy (czy w ogóle) ruszymy w miasto.

d4ec1hy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ec1hy
Więcej tematów