Trwa ładowanie...

Pierwsza ogólnopolska Noc Bibliotek

Od sobotniego wieczoru 30 maja aż do niedzielnego świtu

Pierwsza ogólnopolska Noc Bibliotek
d1dlxx6
d1dlxx6

Noc Muzeów, tyle że w bibliotekach?Na taki pomysł wpadli miłośnicy książek.* W sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 do świtu będzie trwać pierwsza ogólnopolska Noc Bibliotek* – pełna atrakcji wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. W akcję włączają się także wydawnictwa, autorzy, ilustratorzy, aktorzy.

- Wszystkie biblioteki biorące udział w akcji pojawiają się na specjalnej mapie Nocy Bibliotek, z której jest łatwo przejść do zapowiedzi wydarzeń w konkretnych bibliotekach. Ułatwia to sprawdzenie, co dzieje się w sąsiedztwie – wybranie się do najbliższej biblioteki, poznanie jej i przekonanie się, że* tuż za rogiem czekają dostępne bezpłatnie nowości książkowe, czasopisma, gry. Że odbywają się tu ciekawe wydarzenia kulturalne, że można tu poznać sąsiadów i twórczo razem spędzić czas* - mówią organizatorzy.

Nocy towarzyszy akcja „Przynieś książkę do biblioteki” – biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Inauguracja akcji odbędzie się o godz. 17:20 w Bibliotece Narodowej. Tam czeka na gości:

  • Program dla rodzin z dziećmi, prowadzenie: Katarzyna Stolarczyk W programie m.in. film animowany dla dzieci od lat 6 „Sekret Eleonory”, kącik malucha, a w nim poczytanki i malowanie, projekcja materiałów multimedialnych kampanii czytania dla rodziców, wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima oraz czytanie fragmentów książek z udziałem aktorów.
  • Program dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Mariusz Szczygieł W programie m.in. spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, dyskusja literacka – Mariusz Szczygieł w rozmowie z Joanną Bator, spotkanie z Włodzimierzem Kalickim.
d1dlxx6

Mapę Nocy Bibliotek znajdziecie TUTAJ .

d1dlxx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dlxx6
Więcej tematów