Trwa ładowanie...

Patryk Jaki: Gronkiewicz-Waltz złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości UE ws. komisji weryfikacyjnej

Przewodniczący zespołu zajmującego się wątpliwościami reprywatyzacyjnymi w Warszawie poinformował, że prezydent stolicy chce zablokować prace komisji weryfikacyjnej, składając wniosek do europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Jaki chce, aby Rafał Trzaskowski zwrócił się o wycofanie pisma.

Patryk Jaki: Gronkiewicz-Waltz złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości UE ws. komisji weryfikacyjnejŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Jakubiak
d1yfe3d
d1yfe3d

"Wygraliśmy z Hanną Gronkiewicz-Waltz w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym sprawę o ich udział w postępowaniu przed Komisją. Wobec tego Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła wniosek o zablokowanie prac Komisji Weryfikacyjnej przez TSUE" - brzmi wpis Patryka Jakiego na Twitterze. Tę kwestię rozwinął podczas poniedziałkowej konferencji.

- Dotarła do nas skarga kasacyjna, którą złożył warszawski ratusz Platformy Obywatelskiej Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego. Otóż PO próbuje zablokować prace komisji weryfikacyjnej poprzez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. To jest dla mnie oczywiste. Oni dzisiaj bronią mafii reprywatyzacyjnej. Nie ma żadnych wątpliwości. (...) W ten sposób chcą zablokować pracę instytucji, która zwraca mienie Warszawie - twierdzi Jaki.

Serwis TVP Info dotarł do dokumentów, które świadczą o zwróceniu się Gronkiewicz-Waltz do TSUE z pytaniami prejudycjalnymi. Dotyczą one ustalenia, czy komisja weryfikacyjna działa w zgodzie z prawem. Prezydent Warszawy ma co do tego wątpliwości. Jej zdaniem zespół Patryka Jakiego jest organem niekonstytucyjnym.

d1yfe3d

We wniosku znajduje się także prośba o rozstrzygnięcie czy działania komisji "naruszają zasadę państwa prawnego". Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma ponadto odpowiedzieć na pytanie, czy podejmowane przez komisje uchwały na koniec poszczególnych postępowań, "które nie są aktem administracyjnym, od którego nie służy odwołanie”, a także te, które „nie podlegają kontroli sądowoadministracyjnej”, są bez zastrzeżeń prawnych.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Żona Patryka Jakiego na konwencji PiS. Dominik Tarczyński odpiera zarzuty

d1yfe3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yfe3d
Więcej tematów