Trwa ładowanie...

Oficjalnie: Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała wybory

58,64 głosów dla obecnej prezydent. "To ostatnia kadencja"

Oficjalnie: Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała wybory
d2hftte
d2hftte

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która po raz trzeci wygrała wybory w stolicy, jest zdania, że warszawiacy docenili to, co do tej pory udało jej się zrealizować w mieście. W rozmowie z PAP zapowiedziała kolejne inwestycje i dodała, że będzie to jej ostatnia kadencja. Gronkiewicz-Waltz otrzymała 58,64 proc. głosów. W II turze pokonała kandydata PiS Jacka Sasina, który otrzymał 41,36 proc. (241 790 głosów). W sumie w Warszawie oddano 584 647 ważnych głosów.

Na urzędującą prezydent oddano 342 857 głosów. W rozmowie z TVP Info pani prezydent mówiła, że 58,8 proc. to "nadzwyczajnie dobry wynik". Przypomniała też, że jej kontrkandydat Jacek Sasin miał poparcie Piotra Guziała. Potwierdziła też swoje wcześniejsze słowa, że będzie to jej ostatnia kadencja.

- Chcę podziękować pani premier Kopacz oraz wszystkim tym, którzy angażowali się w wybory, rozdawali rano ulotki i trwali przy mnie, dziękuję warszawiakom i warszawiankom, którzy poszli do wyborów. - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w wieczór wyborczy.- Chcę, by Warszawa była stolicą Europy. Nie Środkowej Europy, ale stolicą całej Europy. Będziemy przez najbliższe cztery lata wszyscy tworzyć Warszawę. - dodała obecna prezydent .

d2hftte

Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała mieszkańcom Warszawy m.in. budowę (fragmentu) Obwodnicy Śródmiejskiej (rondo Wiatraczna-Radzymińska); nowe połączenie międzydzielnicowe (m.in. trasa Krasińskiego, ulica Nowokabacka i odcinek ul. Ghandi); dokończenie II linii metra (11 stacji do 2022 r.); 200 km ścieżek rowerowych; Budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej, modernizację teatrów i obiektów kulturalnych (w tym Sinfonii Varsovii); budowę basenów, zadaszenie toru łyżwiarskiego na Stegnach, stworzenie terenu rekreacyjnego w dawnym Forcie Włochy oraz rewitalizację Pragi (m.in. uporządkowanie Różyca). Ponadto obecna prezydent obiecała mieszkańcom stolicy nowe tabory tramwajowe, kolejowe i autobusowe, modernizację i rozbudowę szpitali: Wolskiego, Bielańskiego i Praskiego, modernizację i rozbudowę przychodni Żoliborz, Praga Północ, Wesoła, budowę Szpitala Południowego, 2,5 tys. nowych miejsc w żłobkach; 4,5 tys. dodatkowych miejsc w przedszkolach i 7 tys. miejsc w szkołach**

Sędzia Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz poinformował w nocy, że system informatyczny funkcjonuje poprawnie. - System, który był przyczyną perturbacji w poprzedniej turze wyborów, tym razem działa - powiedział. Członkowie PKW zapowiedzieli rezygnację ze stanowisk po podaniu wyników drugiej tury wyborów samorządowych. To następstwo kłopotów z systemem informatycznym, które opóźniły ogłoszenie wyników wyborów z 16 listopada. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal WP.pl, Biuro Ochrony Rządu będzie ponownie ochraniać budynek, w którym mieści się PKW.

d2hftte
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hftte
Więcej tematów