RegionalneWarszawaOd dziś 400 filmów w sieci

Od dziś 400 filmów w sieci

Od dziś 400 filmów w sieci
Źródło zdjęć: © http://www.artmuseum.pl

02.03.2012 17:02

Wpadnij na inaugurację Filmoteki do Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Nie o byle jakie filmy chodzi, lecz o filmy takich artystów jak Wilhelm Sasnal, Zbigniew Libera, Józef Rybczyński, Artur Żmijewski, Anna Baumgart czy Ewa Partum. Zbiór obejmuje w sumie 400 projektów filmowych, docelowo ma ich być około 1500. To pierwszy w Polsce tak bardzo szeroki program udostępnienia zdigitalizowanych form filmowych szerokiej publiczności.

Archiwum czynne będzie na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej przez 24 godziny na dobę. Filmy mają również opisy w języku angielskim. Filmy nadają się tylko do oglądania na ekranie komputera, nie wolno ich kopiować. Można je odtwarzać jedynie na użytek prywatny lub w celach edukacyjnych.**

Już dziś Muzeum zaprasza na inaugurację Filmoteki. Inauguracji dokona jej kurator Łukasz Ronduda. Gościem wieczoru będzie artysta Józef Robakowski - wspólnie z Łukaszem Rondudą opowiedzą o najciekawszych zjawiskach w polskim filmie artystycznym od lat 20. XX wieku do dziś. Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, na ulicy Pańskiej 3, o godzinie 19:00.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także