Trwa ładowanie...

Obywatele RP chcą zablokować marsz ONR. "Nie pozwólmy na to"

"Doskonale wiemy czym kończą się brunatne marsze. Rzeź w Srebrenicy, Jedwabne, Holocaust, można by tak długo wymieniać. Nie chcemy powtórki".

Obywatele RP chcą zablokować marsz ONR. "Nie pozwólmy na to"
dg00ydw
dg00ydw

Narodowcy organizują w sobotę w Warszawie marsz z okazji 83. rocznicy utworzenia ONR. Na to nie zgadzają się Obywatele RP, którzy chcą zablokować nacjonalistyczną manifestację.

Historyczny Obóz Narodowo-Radykalny został utworzony 14 kwietnia 1934 r. Odwołujący się dzisiaj do tej tradycji narodowcy, każdego roku w kwietniu organizują uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie. Za każdym razem w innym mieście. Rok temu był to Białystok, tym razem zjazd ONR-u odbędzie się w Warszawie.

Obywatele RP chcą zablokować sobotni marsz. - ONR - szowiniści, rasiści, antysemici, homofoby, nacjonaliści, polscy faszyści, chcą przejść ulicami Warszawy świętując swoje 84 urodziny. Nie pozwólmy na to. Zablokujmy ich - czytamy na stronie wydarzenia "Zablokujmy ONR" (link znajdziecie tutaj ).

Organizacja zaprasza wszystkie ruchy "nieformalne, organizacje pozarządowe, partie polityczne, obywatele i obywatelki".
- Doskonale wiemy czym kończą się brunatne marsze. Rzeź w Srebrenicy, Jedwabne, Holocaust, można by tak długo wymieniać. Nie chcemy powtórki - podkreślają Obywatele RP.

dg00ydw

W sobotę ONR wyruszy z Ronda Dmowskiego o 17:00, następnie będzie się kierował w kierunku Placu Zamkowego. - Zablokujemy ich na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Nowego Światu koło metra Nowy Świat - Uniwersytet - zapowiadają Obywatele RP, dodając, że zgromadzenie jest spontaniczne.

„Program jest poufny”

19 kwietnia na facebookowym profilu "Marszu Niepodległości" pojawiła się zapowiedź imprezy i promujący ją plakat. ONR nie podał jednak ani daty uroczystości, ani żadnych związanych z nią szczegółów. Dopiero wczoraj na profilu pojawiła się informacja, że do uroczystości pozostały jeszcze trzy dni - czyli marsz odbędzie się w najbliższą sobotę. Zachęcono też czytelników do odwiedzania strony Brygady Mazowieckiej ONR - gospodarza imprezy. Opublikowano również promujący imprezę film.

- Nie mamy strategii, żeby obwieszczać, gdzie, kiedy i jak. Będą maszerować tylko członkowie ONR. Program obchodów jest poufny - zaznacza w rozmowie portalem wyborcza.pl Tomasz Kalinowski, rzecznik prasowy organizacji. I zapowiada: - Będzie mocniej niż w Białymstoku rok temu.

źródło: WP.PL/WawaLove.pl/Facebook

dg00ydw

Oprac. Karolina Pietrzak

dg00ydw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg00ydw
Więcej tematów