Trwa ładowanie...

Nowoczesna z prestiżowym lokalem w Warszawie. Nowa siedziba

Średni czynsz roczny określono na... 1080 euro za metr!

Nowoczesna z prestiżowym lokalem w Warszawie. Nowa siedziba
d1qa2pt
d1qa2pt

Mogło się wydawać, że utrata subwencji budżetowej przez Nowoczesną wpędzi partię w kłopoty, także lokalowe. Tymczasem ugrupowanie Ryszarda Petru po opuszczeniu luksusowej siedziby przy ul. Mokotowskiej znalazło biuro w jeszcze bardziej atrakcyjnej lokalizacji w Warszawie.

Nowy lokal dla Biura Krajowego partia otrzymała od Urzędu Dzielnicy Śródmieście - informuje "Fakt". To ponad 262 m kw. w budynku przy Nowym Świecie, jednej z najdroższych ulic w stolicy.

Według analityków z Cushman & Wakefield Nowy Świat to 40. wśród najdroższych ulic handlowych świata. Średni czynsz roczny określono na 1080 euro za metr. Jak zauważa gazeta, gdyby te stawki obowiązywały Nowoczesną, to co miesiąc za nowe biuro musiałaby płacić niemal 100 tys. zł.

d1qa2pt

Jednak partia Petru skorzysta z preferencyjnych stawek określonych w uchwale dzielnicy z kwietnia tego roku. To tylko 13,9 zł za m kw., co oznacza dla Nowoczesnej duże oszczędności.

Paulina Hennig-Kloska, rzecznika Nowoczesnej zapytana przez "Fakt" o okoliczności przeprowadzki, poprosiła o czas na odpowiedź.

Źródło: fakt.pl/WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

d1qa2pt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qa2pt
Więcej tematów