Trwa ładowanie...

Nocna próba największej defilady wojskowej w historii Polski [WIDEO]

Przedsmak tego, co czeka nas 15 sierpnia. Będą też spore utrudnienia w ruchu [TRASA PRZEJŚCIA DEFILADY]

Nocna próba największej defilady wojskowej w historii Polski [WIDEO]
d2ejrdm
d2ejrdm

Jak niedawno informowaliśmy, 15 sierpnia odbędzie się zapowiadana przez Ministerstwo Obrony Narodowej największa defilada wojskowa w historii III RP . To będzie coś wielkiego. - Chcemy pokazać, że nie mamy się czego wstydzić - mówi MON.

Czołgi, rosomaki, myśliwce i odrzutowce. To wszystko zobaczymy w Warszawie. W defiladzie wojskowej ma wziąć kilkuset żołnierzy, ponad sto pojazdów a także kilkadziesiąt samolotów, myśliwców i odrzutowców.

Uroczystości dnia Wojska Polskiego rozpoczną się o godz. 12.00 pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu.Tam na specjalnej trybunie przemówienie wygłosi m.in. prezydent Bronisław Komorowski. Po przemówieniach defilada przejdzie Alejami Ujazdowskimi od pl. Trzech Krzyży do ul. Gagarina.

d2ejrdm

Będzie można zobaczyć m.in. czołgi Leopard 2 w wersji A5 i samobieżne armatohaubice Krab. Na defiladzie nie zabraknie kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, armatohaubic Dana i wyrzutni rakietowych Langusta. W powietrzu będą m.in. samoloty odrzutowe F-16 i MiG-29 oraz maszyny transportowe - C-130 Hercules oraz C295. Maszerować będą m.in żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 10. Brygady Kawalerii Pancernej. W tym roku swój udział zapowiedzieli także wojskowi z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Będą też Kompania i Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego, Orkiestra Wojskowa z Siedlec, a także Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego. Ulicą przejedzie wojskowy sprzęt, który będzie można także obejrzeć z bliska na wystawie statycznej. Planowany jest także przelot samolotów.

Dziś Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało też, że nad stolicą znajdą się też samoloty sojusznicze. Będą to francuskie samoloty Mirage i dwa amerykańskie śmigłowce Blackhawk.

Po defiladzie, w okolicach Łazienkek Królewskich odbędzie się piknik rodzinny, na którym będziemy mogli przyjrzeć się wyposażeniu polskiej armii i wziąć udział w róznych atrakcjach.

Zmiany w komunikacji

Uroczystości spowodują zmiany w ruchu drogowym. We wtorek, 12 sierpnia od godz. 3.00 do ok. godz. 12.00 zamknięta zostanie dla ruchu jezdnia zachodnia ul. Jana III Sobieskiego (w kierunku Wilanowa) od skrzyżowania z ulicami Dolną i Chełmską do ul. L. Idzikowskiego. Możliwy będzie przejazd na wprost w ulicami Chełmską i Dolną oraz skręt w lewo z ul. Jana III Sobieskiego w ul. Dolną i w prawo w ul. Chełmską. Dodatkowo, od godz. 5.00 do ok. godz. 6.00 dodatkowo nie będzie przejazdu przez skrzyżowanie ulic Belwederska, J. Gagarina, Spacerowa na wprost Spacerową i J. Gagarina.

d2ejrdm

Po zamknięciu dla ruchu Al. Ujazdowskich i ul. Belwederskiej na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii E-2, 116, 118, 119, 166, 180, 222, 501, 503, 519 i 522. W przypadku braku możliwości przejazdu przez skrzyżowanie Al. Ujazdowskich z ul. Piękną objazdem pojadą również linie 107, 118, 159 i 187.

W piątek, 15 sierpnia do ok. godz. 15.00wyłączone z ruchu będą Al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego pomiędzy pl. Trzech Krzyży a ul. L. Idzikowskiego. Przez cały dzień zamknięte dla ruchu będą: ul. Myśliwiecka od ul. Łazienkowskiej do ul. Szwoleżerów oraz ul. Szwoleżerów od ul. Myśliwieckiej do ul. Czerniakowskiej.

Poniżej możecie zobaczyć nocne ćwiczenia przed defiladą.

d2ejrdm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ejrdm
Więcej tematów